Chcesz zakładać sam parkiet? Najpierw do przemyśl!

Robienie remontu bez fachowca to nie lada wyzwanie dla niejednego śmiałka. Mimo, że pomalowanie ścian czy nałożenie tapet może poprawnie udać się nawet początkującym majsterkowiczom, a nawet kompletnym amatorom, którzy nie mieli nigdy do czynienia z wykańczaniem mieszkania. Jednak są takie rzeczy, które potrzebują więcej skupienia i dokładności. Jedną z nich okazuje się być kładzenie parkietu. Dowiedz się, czy można to wykonać samodzielnie.

Przede wszystkim składanie parkietu to zadanie jedynie dla solidnych, cierpliwych i bardzo dokładnie zwracających uwagi na szczegóły. Najlepiej oczywiście perfekcjonistów. Nie będzie to proste zadanie, które wymaga zazwyczaj dość dużo czasu, jednak umożliwia nam zaoszczędzenie groszy. Układanie parkietu jest dosyć skomplikowane i woła podjęcia naprawdę wielu działań, z których na czele są te związane z przygotowaniem podłoża. By to wykonać wypadałoby wyrównać wszystkie rysy i dokładnie je poddać zagruntowaniu, a już samo to całkiem dużo czasu może nam zająć. Perfekcyjni parkieciarze potrafią przygotować podłoże właściwe pod stopień wilgotności drewna, które kładą, jednakże dla początkującej osoby może być to niełatwe.

Układając należy też nie zapominać o dylatacji, innymi słowy odległości klepek od ścian i od siebie – przyda się wiedzieć, iż drewno jest w stanie się kurczyć i rozbijać, w związku z czym musi mieć na to przestrzeń. No i ostatnim krokiem zda się być cyklinowanie, czyli dotarcie parkietu i pokrycie go olejem albo lakierem. Wydawałoby się, że to najłatwiejszy element, to aczkolwiek nie jest prawda. Przez to jeśli nie czujesz się zbyt dobrze w tym temacie, nie próbuj. Oddaj te sprawy do fachowców. Usługi remontowe w Warszawie z pewnością będą kosztować mniej aniżeli zatrudnienie fachowca, który naprawi zrobione przez Ciebie błędy.Powiązane słowa: