Czas na pierwszą wizytę dziecka u stomatologa! Da radę!

Stomatolog, ile historii z nim w roli głównej dotarło do Ciebie.. Wizyta u specjalisty może być stresująca dla dorosłych, a co tu mówić dla najmłodszych. Jest to jednakże sprawa istotna, nawet gdy malec nie posiaduje ubytków, powinien cyklicznie sprawdzać stan swego uzębienia. Właściwie zorganizowana nie powinna być dla najmłodszych czymś strasznym.

Przede wszystkim wyszperaj odpowiedniego stomatologa. Ewidentnie oznacza to zarówno, iż jego prezencja powinna być przyjemna, jak i to, iż jego gabinet winien być przystosowany do najmłodszych. Jeśli wstukasz w wyszukiwarkę „dentysta torun”, z pewnością odszukasz stosowny gabinet, który jest przyjazny dla najmłodszych. Tego typu gabinety umożliwiają dzieciom na zabawę, psikają im gaz rozweselający i nieraz dopuszczają do tego, by wybrał ,,plastelinę", czyli kolorową plombę.

Malce zaleca się również przygotować do wizyty odpowiednio wcześniej. Przede wszystkim – nie nastraszaj go. To znaczy nie mów, że gdy nie umyje zębów, będzie zmuszony udać się do dentysty, bo będzie mu się kojarzyła z niemiłymi konsekwencjami. Nie daj poznaj swego malcu także własnego strachu – nie zdradzaj, iż przeraża Cię stomatolog, że to będzie bolało. Zamiast tego porozmawiaj z maluchem o wizycie. Możecie pobawić się w leczenie plastelinowych zębów. Wytłumacz dziecku, iż będzie musiało pokazać pani lub panu ząbki i przećwiczcie kilka zabawnych min, w których będzie je dobrze widać.

Wizyta u stomatologa dla malca może okazać się ciekawą przygodą. Jeśli tylko nie ujawnisz potomkowi swegostrachu – podejdzie do niej z ciekawością typową dla mającego te parę latek. Dzięki temu na przyszłość może nie będzie mieć żadnych dylematów z tym, by dbać problemów z dbaniem o piękny uśmiech.Powiązane słowa: