Czas na pierwszą wizytę dziecka u stomatologa! Da radę!

Dentysta, ile historii z nim w roli głównej dotarło do Ciebie.. Wizyta u dentysty może być pełna stresu dla dorosłych, a co tu mówić dla najmłodszych. Jest to jednak coś nie do ominięcia, nawet jeśli maluch nie posiaduje ubytków, powinien co określony czas oglądać stan swego uzębienia. Odpowiednio zorganizowana nie musi być dla maluchów koszmarem.

Podstawa to wyszperaj odpowiedniego dentystę. Oczywiście oznacza to zarówno, iż jego aparycja powinna być przyjemna, jak i to, że jego gabinet powinien być przystosowany do najmłodszych. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę „dziecięcy dentysta torun”, na pewno natrafisz na stosowny gabinet, który zdaje się by przyjazny dla najmłodszych. Takie gabinety umożliwiają dzieciom na zabawę, podają im gaz, który rozwesela i często dopuszczają do tego, by wybrał ,,plastelinę", czyli kolorową plombę.

Malce warto też nastawić na wizytę stosownie wcześniej. Klucz to – nie nastraszaj go. To znaczy nie wypada szeptać mu, że jeśli nie umyje zębów, będzie zmuszony udać się do dentysty, bo będzie mu się kojarzyła z przykrymi konsekwencjami. Nie przekazuj maluchowi także swego strachu – nie zdradzaj, iż przeraża Cię stomatolog, że to będzie bolało. Za to porozmawiaj z pociechą o wizycie. Możecie pobawić się w leczenie plastelinowych zębów. Wyjaśnij dziecku, iż będzie musiało pokazać pani albo panu ząbki i pobawcie się w robienie dziwnych min, w których będzie je dobrze widać.

Wizyta u stomatologa dla malucha może być ciekawą przygodą. Jeśli tylko nie ujawnisz malcu swojego strachu – podejdzie do niej z ciekawością typową dla kilkulatka. Dzięki temu na przyszłość może nie będzie mieć żadnych dylematów z tym, by dbać problemów z dbaniem o piękny uśmiech.Powiązane słowa: