Czy stopnie schodowe mogą być różne?

Oprócz klasycznych schodów drewnianych, które są nakładane na wylewkę ukształtowaną w formę schodów, na rynku są osiągalne bardzo rożne rodzaje stopni schodowych. Część z nich znajduje zastosowanie w przemyśle, gdzie poddaje się montażom na halach produkcyjnych i w budynkach przemysłowych, część da się spróbować zamontować także w innych miejscach.

W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się stopnie schodowe w formie bloczków betonowych. Są bardzo proste w montażu – bloczki winno się jedynie ułożyć w formie schodów na przygotowanej uprzednio wylewce, która będzie odpowiednio zagruntowana. Takowe schody posiadają klasyczną, minimalistyczną formę, dopasowując się do niejednego wnętrza – obojętnie, czy zamontujesz je w domu, mieszkaniu, czy w firmie, zawsze wyśmienicie wypadną i będą kapitalnie wyglądać. Wydają się być masywne i wytrzymałe, ale dwie ich największe zalety polegają na czymś innym – najważniejsze jest to, iż są niewiarygodnie tanie porównując do innych schodów, po drugie – ich zamontowanie bywa niemal błyskawiczne.

W miejscach użyteczności publicznej, w przejściach, na mostach i przede wszystkim w halach przemysłowych wyśmienicie sprawdzają się także stopnie schodowe wytworzone z krat pomostowych. Są to też niezwykle wytrzymałe i trwałe schody, a ich najbardziej mającą znaczenie zaletą jest nieduża cena. Stopnie schodowe z krat są już najczęściej wcześniej należycie poddane profilowaniu, przez co mogą być wykorzystywane do zrobienia schodów. Ich dużą zaletą jest fakt, iż schody tego rodzaju da się zbudować niemal od zera, nie musząc przejmować się budowaniem podstawy. Zarazem sprawiają również wrażenie lżejszych i nie zasłaniają widoku, co też ma ogromne znaczenie w sporej części pomieszczeń.Powiązane słowa: