Czy stopnie schodowe mogą być różne?

Oprócz klasycznych schodów drewnianych, które zakłada się na wylewkę w kształcie schodów, na rynku posiadamy osiągalne bardzo zróżnicowane rodzaje stopni schodowych. Niektóre z nich znajdują zastosowanie w przemyśle, gdzie poddaje się montażom na halach produkcyjnych i w budynkach przemysłowych, część da się wykorzystać też w innych miejscach.

Ostatnio sporym powodzeniem wyróżniają się stopnie schodowe w formie bloczków betonowych. Bywają bardzo łatwe w montażu – bloczki winno się jedynie poukładać w formie schodów na przygotowanej uprzednio wylewce, która zostanie stosownie poddana zagruntowaniu. Takie schody posiadają klasyczną, minimalistyczną formę, wpasowując się do każdego wnętrza – nie ma znaczenia, czy poddasz się ich montażu w domku, mieszkaniu, czy w firmie, zawsze wyśmienicie się sprawdzą i będą kapitalnie się prezentować. Wydają się być o niemałych gabarytach i o sporej wytrzymałości, ale dwie ich największe zalety to co innego – najważniejsze jest to, iż są bardzo niekosztowne porównując do innych schodów, po drugie – ich montaż jest błyskawiczny.

W miejscach użyteczności publicznej, w przejściach, na mostach i zapewne w halach przemysłowych wyśmienicie wypadają także stopnie schodowe wykonane z krat pomostowych. Są to również niezwykle wytrzymałe i o wysokiej trwałości schody, a ich niezwykłą zaletą jest malutka cena. Stopnie schodowe z krat są już najczęściej uprzednio stosownie wyprofilowane, zatem można je wykorzystywać do wykonania schodów. Ich niemałą zaletą wydaje się być fakt, iż schody tego rodzaju można zbudować niemal od zera, nie musząc martwić się podczas budowy podstawy. Ponadto sprawiają także wrażenie lżejszych i nie zasłaniają widoku, co również miewa ogromne znaczenie w wielu pomieszczeniach.Powiązane słowa: