Czy wiesz jak rozpoznać owady i szkodniki drewna?

Owady w drewnie to nie dość spory kłopot. Bywają uciążliwe oraz męczące, ponadto mogą zrobić ogromne szkody zwłaszcza w konstrukcji dachu, który jest drewniany drewna. Na dodatek możemy mieć trudności, by je zaobserwować w drewnie i wyszukać stosowne informacje ich dotyczące . Owady w drewnie, firma dezynsekcyjna , gazowanie drewna, spuszczel pospolity, kołatek domowy, dezynsekcja mikrofalami, korniki w drewnie, robaki i mącz – trudno znaleźć odpowiednie rozwiązanie w Internecie, gdyż te wszystkie słowa i opcje lubią się mieszać i łączyć. Właśnie z takich przyczyn pragniemy udzielić podpowiedzi, które ze szkodników drewna mogły zaatakować twoje mieszkalne lokum.

Korniki w drewnie domowym zdarzają się w sumie niezbyt często, jednakże to najbardziej znane szkodniki drewna. Raz po raz mają szansę, by przecisnąć się przez zaimpregnowane części, tym bardziej, że wymaga sporo miejsca, ponieważ kiedy żeruje wydrąża bardzo długie korytarze, więc deski podłogowe i krokwie czy inne fragmenty konstrukcyjne domów przeważnie ich nie interesują. Za to dokładnie te elementy przeważnie zajmują 2 inne szkodniki drewna: spuszczela pospolitego i kołatka domowego. Jeśli twoje drewno wykazuje ślady szkodników, prawdopodobnie to któryś z 2 gatunków zechciał u ciebie mieć u Ciebie swe lokum.

Spuszczele są płaskie, ich długość wynosi około 2-3 centymetrów. Dzięki temu zdają się być świetnie wpadające w oczy, chociaż mają buro-brązowy koloryt drewna. Kołatki jednakże – drugi spopularyzowany gatunek szkodników drewna – wykazują kształt malutkich chrząszczy, ale bez szczególnego sprzętu niełatwo to dostrzec, bo zdają się być minimalne – mają ledwo co kilka milimetrów długości. Szkodniki te przeważnie preferują żerować w domach z tego powodu, że są w stanie przeniknąć do środka drewna przez poddaną impregnacji warstwę, więc tworzą nam wielkie spustoszenie. Zmiany na drewnie są możliwe do zauważenia dopiero po znacznym czasie, na początku żerowania może być trudne do zauważenia.Powiązane słowa: