Czym zapełnić gołą ścianę?

Jednym z największych problemów budowlanych stało się wykańczanie pomieszczeń. Najczęściej zastanawiamy się na wiele przed skończeniem budowy jak ma ono wyglądać.

Jak dobrać regał, fotele, kanapa, żyrandol, dodatki itp. Nie tycio kłopotu sprowadzają na nas dodatki ścienne. Przeważnie nie planujemy aby one stały puste, bez jakiejkolwiek dekoracji Tego rodzaju ściany wydają się wręcz smutne.

Jak zatem temu zaradzić i nadać im niewiele barwy oraz charakteru?


Ostatnio niezwykle popularne stały się naklejki ścienne. Potrafią być one typowe lub welurowe. Te drugie są odrobinę droższe, lecz z pewnością stanowią o wiele efektywniejsze. Naklejki możemy kupować w najróżniejszych kolorach oraz wzorach. Przeważnie są one wybierane jako element dekoracyjny pokoju dzieci. Możemy dostać naklejki ze projektami bohaterów z ulubionych kreskówek, lub też przeciętne ozdoby jak baloniki, lalki, samochody, kwiatki czy też motyle. Mogą być one w tym samym kolorze, np. czarnym, lub wielokolorowe, polecane właśnie dla dzieciaków. Innym ściennym dodatkiem okazuje się popularne od wielu lat obrazy. Obserwujemy tak potężny ich dobór iż każdy z pewnością znajduje coś odpowiedniego dla siebie.

Ostatnio także modne stały się obrazki w 3D.Interesującym pomysłem jest także umieszczenie zdjęć na ścianie, na przykład w przystosowanej do tego oprawce. Dodatków na ścianę może być bardzo sporo Warto jest o tym pomyśleć już na początku, gdyż istnieje również możliwość, już podczas budowy, zadbania o walor estetyczny, dzięki przykładowo listwy gzymsowe. Wszystko zależne jest od gustu i preferencji użytkownika. Jedni wolą minimalizm, inni kolorowe elewacje a jeszcze inni delikatne, stonowane dodatki.Powiązane słowa: