Dbaj o zęby dziecka - idź na wizytę

Stomatolog, ile opowieści z nim na czele słyszał każdy z nas... Wizyta u specjalisty bywa stresująca dla dorosłych, a co dopiero dla maluchów. Jest to jednak konieczność, nawet gdy malec nie ma ubytków, powinien regularnie oglądać stan swojego uzębienia. Odpowiednio zorganizowana nie musi być dla milusińskich czymś strasznym.

Przede wszystkim wyszukaj odpowiedniego stomatologa. Jak wiemy oznacza to zarówno, że jego prezencja powinna być przyjemna, jak i to, że jego gabinet powinien być dostosowany do dzieci. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę „dentysta torun”, z pewnością znajdziesz odpowiedni gabinet, który zdaje się by przyjazny dla najmłodszych. Takie gabinety pozwalają dzieciom na to, by miały gdzie się pobawić, podają im gaz rozweselający i nieraz pozwalają na wybranie „plasteliny”, czyli kolorowej plomby.

Dzieciaczki warto też nastawić na wizytę odpowiednio wcześniej. Przede wszystkim – nie nastraszaj go. To znaczy nie nawołuj, że jeśli nie umyje zębów, będzie go czekała wizyta u dentysty, bo będzie mu się kojarzyć z niemiłymi konsekwencjami. Nie daj poznaj swego maluchowi także swego strachu – nie mów, iż przeraża Cię stomatolog, iż to będzie bolało. Za to porozmawiaj z malcem o wizycie. Przydałoby się pobawić się w leczenie plastelinowych zębów. Wytłumacz dziecku, że będzie musiało pokazać pani lub panu ząbki i przećwiczcie kilka zabawnych min, w których będzie je dobrze widać.

Wizyta u dentysty dla malca może być totalną przygodą. Jeśli tylko nie ujawnisz malcu swojego strachu – podejdzie do niej z ciekawością typową dla kilkulatka. Dzięki temu na przyszłość może nie będzie mieć żadnych dylematów z tym, by dbać problemów z dbaniem o piękny uśmiech.Powiązane słowa: