Dbaj o zęby dziecka - idź na wizytę

Dentysta, ile historyjek z nim na czele słyszał każdy z nas... Wizyta u stomatologa może być stresująca dla dorosłych, a co dopiero dla najmłodszych. Jest to tak czy owak sprawa istotna, nawet gdy dzieciaczek nie posiaduje ubytków, powinien regularnie oglądać stan swojego uzębienia. Odpowiednio zorganizowana nie powinna być dla naszych pociech czymś strasznym.

Przede wszystkim wyszukaj odpowiedniego dentystę. Jak wiemy oznacza to zarówno, iż jego prezencja powinna być miła, jak i to, że jego gabinet winien być przystosowany do dzieci. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę „dentysta torun”, na bank odszukasz stosowny gabinet, który jest przyjazny dla najmłodszych. Takie gabinety umożliwiają dzieciom na to, by miały gdzie się pobawić, psikają im gaz rozweselający i nieraz dopuszczają do tego, by wybrał ,,plastelinę", czyli kolorową plombę.

Dzieciaki rozsądnie jest także przygotować do wizyty stosownie wcześniej. Klucz to – nie strasz go. To znaczy nie wypada szeptać mu, że jeśli nie umyje zębów, będzie musiał iść do dentysty, bo będzie mu się kojarzyła z przykrymi konsekwencjami. Nie daj poznaj swego malcu także swego strachu – nie zdradzaj, iż boisz się stomatologa, że to będzie boleć. Za to porozmawiaj z pociechą o wizycie. Dobrze będzie pobawić się w leczenie plastelinowych zębów. Wyjaśnij dziecku, że będzie musiało pokazać pani albo panu ząbki i przećwiczcie kilka zabawnych min, w których będzie je dobrze widać.

Wizyta u dentysty dla malucha może okazać się ciekawą przygodą. Jeśli tylko nie oddasz dziecku swojego strachu – podejdzie do niej z ciekawością typową dla mającego te parę latek. Dzięki temu na przyszłość może nie będzie mieć żadnych dylematów z tym, by dbać problemów z dbaniem o piękny uśmiech.Powiązane słowa: