Dbaj o zęby dziecka - idź na wizytę

Stomatolog, ile historyjek z nim w roli głównej słyszałeś.. Wizyta u dentysty bywa stresująca dla dorosłych, a co dopiero dla nieletnich. Jest to jednakże sprawa istotna, nawet gdy dzieciaczek nie posiaduje ubytków, powinien co określony czas oglądać stan swojego uzębienia. Stosownie zorganizowana nie powinna być dla naszych pociech czymś strasznym.

Pierwsze to znajdź odpowiedniego stomatologa. Oczywiście oznacza to zarówno, że jego aparycja powinna być miła, jak i to, że jego gabinet winien być przystosowany do maluchów. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę „dentysta torun”, na bank odszukasz stosowny gabinet, który zdaje się by przyjazny dla najmłodszych. Tego typu gabinety pozwalają dzieciom na to, by miały gdzie się pobawić, podają im gaz, który rozwesela i nieraz dopuszczają do tego, by wybrał ,,plastelinę", czyli kolorową plombę.

Malce rozsądnie jest także przygotować do wizyty odpowiednio wcześniej. Przede wszystkim – nie strasz go. To znaczy nie mów, że gdy nie umyje zębów, będzie musiał iść do dentysty, bo będzie mu się kojarzyła z przykrymi konsekwencjami. Nie daj poznaj swego maluchowi też swego strachu – nie mów, iż boisz się stomatologa, że to będzie boleć. Zamiast tego porozmawiaj z malcem o wizycie. Dobrze będzie pobawić się w leczenie plastelinowych zębów. Wyjaśnij dziecku, iż będzie musiało pokazać pani lub panu ząbki i pobawcie się w robienie dziwnych min, w których będzie je dobrze widać.

Wizyta u stomatologa dla małego może być totalną przygodą. Jeśli tylko nie przekażesz malcu swegostrachu – podejdzie do niej z ciekawością typową dla kilkulatka. Dzięki temu na przyszłość może nie będzie mieć żadnych dylematów z tym, by dbać problemów z dbaniem o piękny uśmiech.Powiązane słowa: