Dbaj o zęby dziecka - idź na wizytę

Dentysta, ile opowieści z nim na czele słyszał każdy z nas... Wizyta u stomatologa może być pełna stresu dla dorosłych, a co tu mówić dla najmłodszych. Jest to jednak coś nie do ominięcia, nawet gdy maluch nie ma ubytków, powinien cyklicznie oglądać stan swojego uzębienia. Właściwie zorganizowana nie powinna być dla milusińskich czymś strasznym.

Pierwsze to wyszukaj odpowiedniego stomatologa. Ewidentnie oznacza to zarówno, że jego aparycja powinna być przyjemna, jak i to, iż jego gabinet winien być dostosowany do najmłodszych. Jeśli wstukasz w wyszukiwarkę „dziecięcy dentysta torun”, na pewno znajdziesz odpowiedni gabinet, który jest przyjazny dla najmłodszych. Tego typu gabinety pozwalają dzieciom na zabawę, psikają im gaz, który rozwesela i nieraz dopuszczają do tego, by wybrał ,,plastelinę", czyli kolorową plombę.

Dzieciaki zaleca się również nastawić na wizytę odpowiednio wcześniej. Klucz to – nie nastraszaj go. To znaczy nie mów, iż gdy nie umyje zębów, będzie musiał iść do stomatologa, bo będzie mu się kojarzyć z przykrymi konsekwencjami. Nie daj poznaj swego maluchowi też własnego strachu – nie zdradzaj, że przeraża Cię stomatolog, że to będzie boleć. Zamiast tego porozmawiaj z maluchem o wizycie. Możecie pobawić się w leczenie plastelinowych zębów. Wyjaśnij dziecku, iż będzie musiało pokazać pani albo panu ząbki i przećwiczcie kilka zabawnych min, w których będzie je dobrze widać.

Wizyta u dentysty dla malca może okazać się wspaniałą przygodą. Jeśli tylko nie ujawnisz potomkowi swegostrachu – podejdzie do niej z ciekawością typową dla kilkulatka. Dzięki temu na przyszłość może nie będzie mieć żadnych dylematów z tym, by dbać problemów z dbaniem o piękny uśmiech.Powiązane słowa: