Dentysta - jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty

Stomatolog, ile historii z nim na czele dotarło do Ciebie.. Wizyta u stomatologa zdaje się być pełna stresu dla dorosłych, a co tu mówić dla najmłodszych. Jest to jednak coś nie do ominięcia, nawet jeśli dzieciaczek nie ma ubytków, powinien cyklicznie sprawdzać stan swego uzębienia. Odpowiednio zorganizowana nie będzie musiała być dla milusińskich koszmarem.

Pierwsze to wyszperaj odpowiedniego dentystę. Jak wiemy oznacza to zarówno, że jego prezencja powinna być miła, jak i to, iż jego gabinet winien być przystosowany do dzieci. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę „dziecięcy dentysta torun”, na bank natrafisz na odpowiedni gabinet, który jest przyjazny dla najmłodszych. Tego typu gabinety pozwalają dzieciom na zabawę, psikają im gaz rozweselający i nieraz dopuszczają do tego, by wybrał ,,plastelinę", czyli kolorową plombę.

Dzieciaczki warto też przygotować do wizyty stosownie wcześniej. Najważniejsze to nie zapominaj – nie strasz go. To znaczy nie nawołuj, iż gdy nie umyje zębów, będzie go czekała wizyta u dentysty, bo będzie mu się kojarzyła z przykrymi konsekwencjami. Nie daj poznaj swego maluchowi również własnego strachu – nie mów, że przeraża Cię stomatolog, że to będzie boleć. Za to porozmawiaj z malcem o wizycie. Możecie pobawić się w leczenie plastelinowych zębów. Wytłumacz dziecku, że będzie musiało pokazać pani lub panu ząbki i przećwiczcie kilka zabawnych min, w których będzie je dobrze widać.

Wizyta u dentysty dla małego może być niesamowitą przygodą. Jeśli tylko nie oddasz potomkowi swojego strachu – podejdzie do niej z ciekawością typową dla mającego te parę latek. Dzięki temu na przyszłość może nie będzie mieć żadnych dylematów z tym, by dbać problemów z dbaniem o piękny uśmiech.Powiązane słowa: