Dlaczego warto szkolić psa?

Szczenięta uczą się od pierwszego dnia pobytu u nas, a w gruncie rzeczy od pierwszego dnia funkcjonowania. Mało tego: malutkie pieski uczą się 24 h na dobę. Pamiętajmy, iż psy to całkowicie odmienny gatunek, taki który odbiera świat zupełnie inaczej. Szczeniaka musimy zacząć wychowywać jeżeli tylko pojawi się w naszym budynku. Przede wszystkim uczymy go życia w świecie ludzi. Zapoznajemy z odkrywczymi sytuacjami, otoczeniem, zwierzętami, różnie wyglądającymi jednostkami, odmiennymi środkami komunikacji. Ów nieoceniony okres, to bardzo istotny dla szczeniaka okres rozwoju.

Jeżeli odpowiednio przeprowadzimy socjalizację, zwiększamy prawdopodobieństwo, że pies w dorosłym żywocie będzie się zachowywał w sposób równy, zdecydowanie reagował na kolejne sytuacje oraz nie będzie nam powodował kłopotów swoim nieprzewidywalnym zachowaniem. Pracę z psem rozsądnie jest zacząć już od 6 - 7 tygodnia jego egzystencji. Jeśli nasz pies skończył już 4 miesiące wskazane zapisać go na szkolenie psów radom. W czasie tego kursu młody pies nauczy się robienia elementarnych zadań oraz dużej liczby podobnych umiejętności potrzebnych w powszednim egzystowaniu.

Korzyścią szkolenie psa w wieku młodzieńczym jest nie tylko nauka podstawowych zdolności, lecz także komunikacji z opiekunem czy może właścicielem. Prawidłowo prowadzone szkolenie wzmacnia więź ze zwierzęciem, uczy psa, że kontakt z opiekunem jest źródłem pozytywnych doznań, radości a ponadto zabawy. Ewidentnie szkolenie psa mamy możliwość zacząć też kiedy jest on już psem dorosłym, a nawet starszym. Do okresu, w jakim pies jest sprawny a jego zmysły funkcjonują w sposób prawidłowy bez żadnego kłopotu można go trenować. Pracę zaczynamy od nauki elementarnych poleceń.

Nauka podstawowych zdolności wzmaga możliwość kontroli psa, a tym samym wzmaga jego ochronę a ponadto swobodę.Powiązane słowa: