Doceń prezencje tych pnączy ogrodowych

Najpiękniejsze pnącza ogrodowe to te, które przechodzą okres kwitnienia bujnie, rosną w ekspresowym tempie i wypuszczają dużą ilość liści. Ich przewagą zda się być także to, iż wychwytują lecący kurz oraz wygłuszają hałas. To powody dla których opłaca się mieć je w swoim terenie ogrodowym, ponieważ zdołają się zmieścić na na niewielkiej przestrzeni i znakomicie go udekorują.

Jakie przetoistnieją najpiękniejsze pnącza kwitnące do raju kwiatowego?

Na pierwotnym miejscu jest bez zaprzeczania powojnik. Jest on jednym z najbardziej docenionych pnączy o pięknych kwiatach, kwitnących w porze roku zwanej lato. Można wyróżnić jego liczne odmiany, które wywołują zachwyt różnorodnością kwiatów i rozmiarów. Powojnik najlepiej rośnie tam, gdzie jego pędy znajdują się w miejscu nasłonecznionym, a ziemia naokoło korzeni zda się być lekko w cieniu. Poprzez to często proponuje się, by położyć na nią kompostem. Powojniki proszą wręcz o glebę żyzną i bogatą w próchnicę. odpowiednią podporę, by się po niej wspinać. Najczęściej proponowanymi odmianami powojników są Jackman, Kardynał Wyszyński i Clematis vitalba.

Kolejnym niesamowicie przechodzącym okres kwitnienia pnączem zda się być milin amerykański. Charakteryzuje się on sporej wielkości oraz pięknymi kwiatami, kwitnącymi od lipca do września. Zależnie od odmiany kwiaty te mogą pojawić się w kolorycie pomarańczu,czerwonego lub żółtego. Najświetniej im się bytuje na stanowiskach słonecznych i ciepłych, na żyznej i pełnej wilgoci glebie. Miliny zdołają mieć od 6 do dziesięciu metrów wzwyż. Na zimę warto okryć ich przyziemne części, albowiem jest ryzyko, że przemarzną. Najodporniejsza na nasze zimy zda się być odmiana Ursynów.

Ostatnim o którym warto wspomnieć jest wiciokrzew. Wyróżnia się on obfitym kwitnieniem oraz słodką i do tego intensywną wonią kwiatów. Jest niebywale łatwy w uprawie, gdyż nie ma zasadnych wymagań glebowych i nie musi być przycinany.Powiązane słowa: