Dodatki domu

Prawie każdy z nas wie, iż życie towarzyskie często koncentruje się w kuchni, gdzie spędzamy sporo czasu, szczególnie, jeśli uwielbiamy gotować. Z owego aspektu zaleca się zatroszczyć się o dekoracje gastronomiczne, ażeby było nam jeszcze bardziej miło.

Dekoracje w kuchni są ewidentnie na miejscu, jednak niestety miejsca w kuchni przeważnie jest mało. Najbardziej wskazane są dekorację na ścianach, jakież potrafilibyśmy zrobić z ziół oraz roślin ogrodowych. Zarazem takiego typu dekoracja jest najczęściej pod ręką, i kiedy gotujemy możemy zużyć je do naszych potraw. Jako bazę do dekoracji kuchennej, możemy zużyć na przykład wieniec z czosnku, taki który osiągalny jest na bazarze, lub w warzywniaku.

Jak najbardziej możemy użyć różne zioła a także pęczki roślin. Taka pomysłowa ozdoba, przymocowana w suchym kąciku, z daleka od światła słonecznego będzie pięknie się przedstawiać oraz rozsiewać delikatną woń w naszej kuchni. W sklepach bez żadnego kłopotu nabywamy świeżą bazylię, tymianek albo miętę w doniczce. Świeże, bujne zioła w doniczce to nie tylko nowatorska ozdoba samego parapetu. Zielenina wyhodowana w uwarunkowaniach domowych to przede wszystkim źródło niebywale wielu witamin.

Poza tym potrawy z dodatkiem ziół podawanych prosto z gałązki, są o wiele bardziej aromatyczne. Zaleca się, więc mieć je za każdym razem pod ręką. Bardzo warto zważyć na to, iż zioła potrzebują dużo wilgoci i światła. Przeto najlepiej ustawić doniczki w nasłonecznionym, ale nie suchym miejscu. Zioła wymagają dziennego podlewania, a w chłodne dni wystarczy jedynie dwa razy w tygodniu. W naszej kuchni miło prezentować się będą dekoracje z nawleczonych papryczek na przemian z listkami laurowymi, powieszone wzdłuż okna na tle firanek kuchennych.Powiązane słowa: