Ekologiczny pellet - genialny opał, by ogrzać budynek

Pellet bez pośpiechu zdobywa uznanie w całej Europie. Okazuje się być on najbardziej wartościowym źródłem ciepła, a dodatkowo ekologicznym, gdyż jest produkowany z odpadów drewnianych – trocinpowstałych podczas obróbki drewna. Jednakże spis jego zalet jest znacznie dłuższa, dowiedz się, dlaczego opłaca się palić pelletem.

Pellet to najczystszy i najbardziej ekologiczny materiał opałowy. Wyróżnia się bardzo wysoką wartością energetyczną, która sięga 19 500 kJ/kg. W rzeczy samej to się sprawdza w przypadku pelletu z wypróbowanego źródła, najlepszej jakości. Przedsiębiorstw, które sprzedadzą nam takie materiały jest niezwykle wiele. Gdy mowa o pellecie nadarzyn ma w ofercie parę ciekawych propozycji materiałów opałowych najwyższej klasy. Prawidłowo spreparowany pellet wskazane jest przy przybierał formę małych walców, nadzwyczaj niedużych, które nie mają więcej niżeli 2-3 cm długości. Taki materiał najłatwiej się rozpala, podtrzymuje równomierny płomień, długo jest spalany produkując najmniej popiołu.

Maksymalna ilość popiołu to 0,5% masy pelletu. W wyniku tego czasprzeznaczony na czyszczenie pieca jest niewielki. Zarazem jest to niezwykle wartościowy popiół – może być świetnym nawozem, który możesz rzucić na trawnik lub innego typu rośliny – działa lepiej niż najlepszej jakości chemiczny specyfik.

Pellet jest też niewiarygodnie ekologiczny. Gdy go spalamy nie uwalnia dwutlenku węgla. Dzięki temu obniża się emisja CO2, która jest za wysoka na naszym globie od wielu lat. Zarazem zostaje produkowany go bez udziału nieodnawialnych źródeł paliwa. To najlepszy sposób, by chronić środowisko, dlatego rośnie liczba firm, instytucji i posiadaczy domków jednorodzinnych podejmuje takową decyzję, by palić pelletem.Powiązane słowa: