Gatunki drewna kominkowego - kup najlepsze

Drewno do kominków powinno spełniać kilka podstawowych kryteriów – żąda się, aby było odpowiednio wysuszone, poprawnie okorowane i stosownie twarde. warto, żeby zostało rozdrobione na cząsteczki o szerokości 20-30 cm. Warto także posiadać wiedzę, iż w kominkach nie powinno się palić drewnem nieznanego pochodzenia, przywiezionym prosto z lasu albo – to zdecydowanie najgorsza opcja – pobudowlanym. Dlatego w tym interesie lepiej jest zdobyć zaufanie wyspecjalizowanej w tym firmie. Niedrogi pellet wyględy sprzedają w kilku miejscach, wskazane jest wówczas się zapoznać z ich propozycjami, żeby wytypować najlepszą wersję do swoich potrzeb.

Drewno, które posiada najwyższą kaloryczność okazuje się być grab. Uważa się go za najlepsze drewno kominkowe, z niezwykle mającego znaczenie powodu – określa się go za łatwopalny, nie posiada zbyt dużo kory oraz przez długi czas się wypala, przekazując dużo ciepła. Nie sposób dostrzec u niego jednak sporą wadę – tworzy nie za bardzo dobrze się prezentujący, mało efektowny płomień. Z tego powodu osoby, które lubią wypoczywać przy trzaskającym ogniu, stawiają częściej jesion – porównywalny rodzaj drzewa pod względem kaloryczności, ale prezentuje znacznie efektowniejszy płomień.

Wielbiciele przyjemnych woni podczas palenia biorą przeważnie dąb. To zdecydowanie posiadające swoją popularność drewno, będzie aczkolwiek nieco bardziej kosztowne aniżeli inne gatunki. Chociaż posiada sporo kory oraz w mgnieniu oka się spala, chcemy go przez to, że wykazuje pamiętny płomień oraz przyjemny zapach – drewno zawiera dużo olejków eterycznych, które zostają uwalniane pod wpływem ciepła. Także przyjemny zapach przekazuje drewno z drzew owocowych, zwłaszcza jabłoni, gruszy oraz wiśni. Jest również dość wysoko kaloryczne, dodatkowo spala się równomiernie oraz nie produkuje nazbyt wiele popiołu. Na uwagę zasługuje także brzoza, która jest w miarę niedroga, a wypala się powoli, dając silny, buzujący płomień.Powiązane słowa: