Hortensja Limelight - coś więcej niż krzak

Hortensja Limelight to jedna z młodszych rodzajów hortensji bukietowej. Swoją nazwę może zawdzięczać limonkowemu kolorowi swoich kwiatów. Kwiatostany tej odmiany są gigantami i zdołają zdobyć wielkość wręcz trzydziestu centymetrów. Limonkowy kolor kwiatów pozostaje niemal do jesieni. Nadają się one w późniejszych czasie na suche bukiety. Wbrew wielkości kwiatostanów, Limelight ma stosownie sztywne i trwałe pędy, ażeby je podtrzymywać. Poprzez to temu nawet silny deszcz nie spowoduje tego, że kwiaty się upadną na ziemię.

Limelight, identycznie jak inne hortensje bukietowe, żąda wilgotnej i żyznej gleby, która powinna mieć niskie pH. Odmiana ta prosi się, aby móc rosnąć na stanowisku słonecznym bądź też w półcieniu i okazuje się być niebywale delikatna na niedobór wody. Z tego powodu powinno się zadbać o jej należyte nawodnienie. Limelight, podobnie jak pozostałe hortensje bukietowe, z łatwością przejdzie zimę w naszym klimacie. Zatem nie ma żądania osłaniania ich na czas zimowy. Natomiast jest sens ją raz na rok podciąć, gdyż pobudza to pojawienie się większych kwiatostanów.

Hortensja Limelight jest odmianą tak nie do podrobienia, że konieczne będzie ją sadzić w miejscu odpowiednio wyeksponowanym. Najświetniej posadzić ją po sztuce lub w małych grupach. Uwzględniając spore kwiaty tej odmiany, nie oczekuje ona równie obficie kwitnących towarzyszy. Może być sadzona z dereniami białymi albo paprociami. Spektakularnie będzie wyglądała również z roślinnościami w kolorze purpurowym, jakim jest choćby bordowy berberys.

Mając na myśli hortensja limelight - internetowy sklep ogrodniczy , który nie ma jej w swojej ofercie, należy przeważnie do rzadkości. Jest to odmiana powszechnie dostępna na równi w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Spróbuj ją umiejscowić we własnym ogrodzie, gdyż jest to urokliwa oraz dotychczas nieraz sadzona odmiana.Powiązane słowa: