Hortensja Vanille Fraise - koniecznie zdobądź ją!

Vanille Fraise to jedna z najczęściej wzbudzających ciekawość odmian hortensji bukietowej. Jest to totalnie ozdobny krzew, który zwróci uwagę każdego i wprowadzi nieziemski urok i styl w każdym ogrodzie. Opłaca się zastanowić się nad zaproszeniem jej do swojego ogrodu na dobre.

Krzaczek o luźnym pokroju o prostych i sztywnych pędach – tak w sumie wygląda hortensja bukietowa vanille fraise. Zdaje się być to niebywale świetnie prezentująca się dekoracja każdego terenu ogrodowego – pod ciężarem niemałej wielkości kwiatostanów w postaci gęstych bukietów, jej pędy pochylają się, w wyniku czego roślina tworzy prawie kulistą formę. Zalety estetyczne wiążą się szczególnie z kwiatami. Zdają się być gęste baldachy złożone z wielu malusieńkich kwiatuszków o 4 albo 5 płatkach. To doskonała roślina, która jest w stanie być ozdobą. Odmiana cechuje się jasnoróżowym albo biało-różowym kolorem kwiatów. Kwiaty dają radę utrzymywać się niebywale długo, a gdy przekwitną nie tracą również swojego wyjątkowego wyglądu.

Chociaż prezencją trochę odróżnia się od szablonowego wyglądu hortensji ogrodowej, pod względem uprawiania są do siebie niezwykle podobne. Jest to roślina, która dobrze czuje się zarazem w słońcu, jak i półcieniu, więc w każdym ogrodzie potrafi wyszukać dla siebie miejsce. Jednakże tam gdzie gromadzi się sporo promieni słońca doprawdy lepiej kwitnie, pożądane byłoby więc poszukać dla niej takiego stanowiska. Prócz tego nie musisz jej przesadnio podlewać. Ma za to całkiem wygórowane wymagania dotyczące gleby – powinna być dobrze użyźniona, wilgotna oraz optymalnie troszkę zakwaszona. Raz na jakiś czas warto ją posypać nawozem tj. odpowiednim środkiem do hortensji – szczególnie dlatego, aby zapewnić jej odpowiednie pH podłoża – powinno mieć około 4,5-5,5 – to gwarancja, iż roślina da radę mieć urocze, gęste kwiatostany.Powiązane słowa: