Inteligentne sterowanie w domu

Jeśli zdecydowaliśmy się zamianę instalacji elektrycznej, to bierzmy pod uwagę zjawisko, iż możemy ją przerobić na inteligentną instalację. W takim przypadku musimy zastosować 1 z przyrządów zmieniających normalny dom w „dom myślący”. Gdy wybieramy Instalacje elektryczne kalisz to dobór ich jest strasznie wielki. Inteligentnych instalacji tworzy na całym globie więcej niż sto firm.

Aktualnie podczas montażu korzysta się z kilku standardów inteligentnych instalacji elektrycznych. Nieustający rozwój techniczny w branży elektrycznej plus automatyce powoduje, iż w dalszym ciągu rodzą się nowe rozwikłania, a dotychczasowe są rozszerzane. Wyposażenie domu w inteligentne instalacje to nie tylko popularność, jak twierdzą sceptycy, lecz przede wszystkim:

a) oszczędność energii jednakowo elektrycznej, jak i cieplnej poprzez dopasowaniu ich parametrów do teraźniejszych potrzeb; podobną, jednakże mniej wygodną, ponieważ „rozproszoną” możność daje aplikowanie indywidualnych programatorów;

b) możliwość rządzenia wieloma urządzeniami lub parametrami, na przykład. opuszczanie żaluzji a także jednoczesne włączanie oświetlenia z chwilą zapadnięcia zmroku;

c) większa odporność na awarie poprzez prostemu a dodatkowo przejrzystemu systemowi;

d) możliwość stałego monitorowania stanu instalacji i jej parametrów;

e) łatwość realizacji indywidualnych żądań użytkowników dzięki opcji selektywnego programowania parametrów;

f) możliwość włączania dowolnego odbiornika lub ich grupy z dowolnego miejsca bądź z kilku miejsc, a ponadto spoza obrębu posesji.

Jak dostrzeżemy, inteligentny system instalacji elektrycznej umożliwia wiele możliwości a także zezwala nam oszczędzać w przeciągu roku sporo funduszy, jakie moglibyśmy lepiej spożytkować.Powiązane słowa: