Inwestuj w dobry towar i pal dobrym drewnem kominkowym

Ludzie czasem snują następujące myśli – niezależnie od tego ile kosztuje drewno, bo po którekolwiek sięgniemy to będzie palić się tak samo. Oznajmiamy, że nie do końca i jeśli ktoś posiada kominek od kilku ładnych lat to na bank zechce przyznać rację. A mówimy to po to, żeby owszem, móc oszczędzać, lecz nie za wszelką cenę, często kosztem dobitnie podłej jakości drewna, które potem wykorzystujemy do tego, by ogrzewać nim własne domy.

I umówmy się, fakt stale mającą zabrudzenia kominkowej szyby jest tutaj ściśle mówiąc najmniejszym problemem. Chodzi o kaloryczność drewna, wydajność opalania pomieszczeń. Bo co Ci da drewno, jeśli nie będzie ono spełniało wcale swojej roli? Pieniążki na drzewo trzeba wydać tak czy siak, przesadne szczędzenie i kombinowanie absolutnie nie wychodzi w dłuższej perspektywie zyskownie. Nie ma wątpliwości co do tego, że jeśli chcesz po prostu złożyć trochę oszczędności, po pewnym czasie będziesz tak czy siak stratny, bowiem dopłacisz za przesadną chęć przycięcia na tym, na czym przycinać się nie powinno.

A akurat to określenie do drewna pasuje dość trafnie. Nie jest istotne czy interesuje cię drewno kominkowe żabia wola czy jakiekolwiek inne, po prostu pamiętaj o tym, iż niedrogo zakupić nie oznacza w każdym przypadku oszczędzić. A jeśli drewno jest słabej jakości i musisz dokładać non stop, żeby dało radę się palić – szybciej wypstrykasz się ze swoich drewnianych zasobów.

I trzeba będzie dokupić, czasem jeszcze niejednokrotnie podczas sezonu kominkowego. W związku z tym oszczędzać przy wyborze drewna trzeba rozsądnie, a nie na zasadzie takiej, która i tak z czasem będzie się grubo mściła za takie podejście. Skądinąd, lepiej chyba zawczasu się przed tym ustrzec aniżeli uczyć się na popełnianym błędzie.Powiązane słowa: