Jak antyki działają na wnętrza?

Mieszkańcy od wieków otaczają się ładnymi, wyszperanymi przedmiotami, jakie odzwierciedlają ich smak, upodobania, a nierzadko także stosunek do egzystowania.

Przedmioty takie, które urozmaicają środek, mają być czymś, co stanowi o nieszablonowości i unikatowości danego miejsca. Wnętrza, w jakich przebywamy wpływają na samopoczucie. Poprawiają samopoczucie, uspokajają, pobudzają do refleksji, lecz także, identycznie często, motywują, inspirują do działania, dając przysłowiowy zastrzyk energii. Odpowiednio znane i zbadane jest działanie barw, na samopoczucie człowieka. Przykładowo, w sypialni popiera się malowanie ścian na zrównoważony odcień, by osiągnąć następstwo odprężenia, wrażenie tak wyczekiwane po wypracowanym dniu, ewentualnie nadzieję, która ma witać każdego dnia i optymistycznie nastrajać. Selekcja odpowiedniego odcienia ściany uwarunkowany jest od osobowości i potrzeb każdego człowieka. Zabarwienie jest dla ściany tym, czym dla środka są dodatki – faktorem, jaki je realizuje, nadając niezwykły charakter. Antyki bydgoszcz, cenna ceramika, srebra, obrazy stanowią o niepowtarzalności i oryginalności danego lokum, gabinetu, domu. Ich selekcja stanowi o dobrym smaku gospodarza o wrażliwości i inwencji.

Charakteryzuje i nieomal wyznacza świadomość. Pragnienie obcowania ze sztuką świadczy nierzadko o niebagatelności.Powiązane słowa: