Jak dobrać drewno do kominka

O ile chodzi o wybór drzewa, którym chce się grzać w kominku, to wychodzi, że ilu zainteresowanych byśmy nie zapytali, tyle różnych wersji będziemy mieli. Jak w związku z tym w ogromie tych różnorodnych wiadomości się odnaleźć oraz dopiąć dobrego wydatku?

Przede wszystkim dobrze jest pamiętać, żeby nie kierować się ceną, albowiem w efekcie możemy wydać więcej, chociaż wybraliśmy najtańszy wariant drewna. Do palenia w kominku najodpowiedniejsze jest bowiem drzewo twarde, które daje więcej energii, tj. innymi słowy pozostaje mocniej kaloryczne. Jego cena pozotaje z pewnością wyższa od klasycznej, niemniej drzewo o wyższej kaloryczności pali się więcej czasu, albowiem pali się małym płomieniem. Wyłącznym minusem takiego drewna jest to, iż ze względu na jego sztywność trudniej porąbać go na mniejsze fragmenty. Ale gro dystrybutorów drewnianego paliwa przeważnie oferuje je z góry pocięte na kawałki.

Za najwięcej kaloryczne uchodzą rodzaje drzew takie jak Fraxinus spp, Fagus sylvatica L., grab i dąb, które ze względu na to iż najdłużej utrzymują płomień, pozostają najbardziej doceniane jako paliwo do kominka. Jednocześnie, zgodnie z tym co powyżej, są to rodzaje kosztujące najwięcej. Jeśli jednakowoż interesuje nas mniej kosztowne drewno, proponujemy nabyć Tilia platyphyllos L., whistlewood albo Populus tremula L.. Rodzaje te są dużo bardziej mniej tward i tak naprawdę, najrozsądniej byłoby dodawać je jedynie do rozpalania ognia.

Mimo, iż wysokiej jakości drzewo do kominka pozostaje dość kosztowne, zawsze można przeznaczyć trochę czasu, żeby znaleźć najlepszej oferty. Najprościej wykonać to z pomocą sieci, wpisując odpowiednie hasło do znalezienia, np. drewno do kominka kanie. Możemy dzięki temu porównać oferty, jakie przedstawiają poszczególne miejsca i kupić drewno tam, gdzie na interesujące nas gatunki jest najkorzystniejsza oferta.Powiązane słowa: