Jak naturalnie wyleczyć psa?

Nie tylko osoby narażeni są na różnorakiego rodzaju infekcje. Stan zapalny gardła czy katar jest w stanie także dopaść naszego psa. Gdy po spacerze kicha oraz pokasłuje, z pewnością stał się ofiarą infekcji. Psy, szczególnie w porównaniu z ludźmi, przeziębiają się w miarę rzadko. Nie są jednakże kompletnie odporne na działanie krążących w powietrzu wirusów i bakterii. Chory futrzak w większości wypadków robi się osowiały oraz najczęściej nie ma też apetytu. Może mieć kłopot z oddychaniem.

Za to problem z przełykaniem pokarmów może świadczyć o obrzęku gardła. Najprościej możemy to sprawdzić bardzo delikatnie naciskając szyję psa tuż pod pyskiem. Jeśli zacznie kaszleć bądź połykać ślinę - będzie to oznaczało, że gardło jest zainfekowane. Najczęstszymi objawami choroby są też kaszel oraz kichanie. Wydzielinie z nosa zazwyczaj asystuje odruch wymiotny. W skrajnych przykładach pies może cierpieć z powodu krwotoków z nosa, co może sygnalizować także dysfunkcje krzepnięcia krwi. Jeżeli zwierzę zachorowało i zauważymy u niego lekki katar i kaszel, można ufundować domowe sposoby leczenia. Z reguły pomaga zaaplikowanie dwa razy w ciągu dnia leku z rutyną i witaminą C.

Na gardło dopomagają do kupienia w aptekach syropy ziołowe z witaminą C. Jednak najdoskonalej udać się do weterynarza, ażeby zdiagnozował przeziębienie. Klinika i lecznica weterynaryjna w Gliwicach na Śląsku z pewnością wskaże nam dopasowany lek oraz kurację jaką należy ufundować. Przyczyny przeziębienia u psów są podobne do tych u ludzi. Zwierzętom szkodzą przede wszystkim nagłe zmiany temperatury.

Zafundowanie zwierzakowi, jaki zwykle całymi dniami leży pod cieplutkim kaloryferem, kilkugodzinny spacer w mroźny dzień, może ukończyć się chorobą.Powiązane słowa: