Jak podejść do rozpoznawania owadów i szkodników drewna?

Owady w drewnie to nie lada kłopot. Są uprzykrzające nam życie oraz męczące, do tego są w stanie spowodować niezłe szkody w konstrukcji dachu, która wykonana jest z drewna. Na dodatek możemy mieć trudności, by je spostrzec w drewnie oraz wyszukać odpowiednie dane na ich temat . Owady w drewnie, firma dezynsekcyjna , gazowanie drewna, spuszczel pospolity, kołatek domowy, dezynsekcja mikrofalami, korniki w drewnie, robaki i mącz – trudno odszukać odpowiednie rozwiązanie w sieci, gdyż każde ze słów i opcje są wstanie mieszać się oraz łączyć. Właśnie z takich przyczyn dajemy kilka przydatnych podpowiedzi, które ze szkodników drewna wymyśliły sobie coś takiego, by zaatakować twoje mieszkalne lokum.

Korniki w drewnie domowym zdarzają się stosunkowo rzadko, aczkolwiek to najbardziej znane szkodniki drewna. Raz po raz dają radę przecisnąć się przez poddane impregnacji części, tym bardziej, iż potrzebuje niemało miejsca, gdyż kiedy żeruje tworzy niewiarygodnie długie korytarze, więc deski podłogowe i krokwie czy inne elementy konstrukcyjne domów zazwyczaj ich nie interesują. Za to właśnie te elementy wielokrotnie zasiedlają dwa inne szkodniki drewna: spuszczela pospolitego i kołatka domowego. Jeżeli twoje drewno wykazuje ślady szkodników, to możliwe, iż któryś z 2 gatunków zechciał u ciebie mieć u Ciebie swe lokum.

Spuszczele są spłaszczone, zdobywając długość na poziomie około 2-3 centymetrów. W skutek tego są niesamowicie wpadające w oczy, mimo że posiadają buro-brązowy kolor drewna. Kołatki natomiast – drugi powszechny gatunek szkodników drewna – mają kształt malutkich chrząszczy, lecz gołym okiem niełatwo to zaobserwować, gdyż są minimalne – miewają zaledwie parę milimetrów długości. Szkodniki te zazwyczaj preferują żerować w domach z tego powodu, iż mają możliwości, by przeniknąć do środka drewna przez poddaną impregnacji warstwę, więc sieją ogromne spustoszenie. Usterki na drewnie zdają się być widoczne dopiero po znacznym czasie, na początku żerowania może być trudno zauważalna.Powiązane słowa: