Jak zbudować taras?

Przeważnie zdarza się, iż w wyniku budowania domu wykonawcy od razu wylewają betonową płytę tarasową. W jaki sposób można ją jeszcze wykończyć, kiedy nie pragniemy albo nie możemy mieć tam płytek ani desek? Jednym z łatwiejszych rozwiązań jest jej pomalowanie specjalną farbą do betonu. Na rynku jest szereg produktów zadedykowanych na powierzchnie tarasów plus balkonów, nadających im szczelność, kolor odmienny niżeli szary.

Wyroby te powinniśmy nanosić na oczyszczoną ale jednocześnie zagruntowaną powierzchnię płyty betonowej, luźne elementy i stare posadzki epoksydowe musimy wyeliminować, natomiast ubytki uzupełnić zaprawą naprawczą. Na tarasy polecane są przede wszystkim posadzki żywiczne. Są one odporne na emitowanie UV, wielofunkcyjne a oprócz tego, dzięki specjalnym dodatkom, są ognioodporne. Poza tym powinny to być przede wszystkim powłoki grube, nanoszone w kilku, jednostkowo przyrządzonych warstwach.

Na posadzki żywiczne powinniśmy zerknąć w dwojaki sposób. Z jednej strony może być to aspekt estetyczny, który wpływa na nasze zainteresowanie wskazaną posadzką, cieszy oko jak również sprawia, że dobrze czujemy się we wnętrzu, gdzie została wytworzona. Z drugiej natomiast strony niebywale istotne są walory użytkowe, jakież charakteryzują posadzkę a oprócz tego określają, jak będzie się sprawowała w toku powszedniego użycia. Technologia ich wytworzenia, bez aspektu na producenta, jest dość trudna oraz wymaga nie tylko zawodowej wiedzy na ich temat, ale też specjalnych narzędzi.

Żywice to przede wszystkim akuratne proporcje, warunki atmosferyczne, temperatura, przerwy technologiczne. Jakiś błąd popełniony w warstwach niższych odbije się na kolejnych powłokach, potrafią to być ubytki w postaci widocznych nierówności lub wady mechaniczne, jakie zrobią odpadanie, pękanie powłok itp.Powiązane słowa: