Jaką kawę polecacie?

Wybierając ekspres do kawy nie zapominajmy, iż chyba każdy z nich przyrządza kawę kupioną w innej formie. W sklepach możliwa jest kawa ziarnista, mielona, w saszetkach a oprócz tego w kapsułkach. Jaka jest różnica pomiędzy takimi typami kawy? Napój przygotowany z kawy ziarnistej jest wedle smakoszy takiego naparu najlepszy, gdyż jest najbardziej aromatyczny. Już sam zapach świeżo zmielonej kawy działa orzeźwiająco a ponadto energetyzująco.

Amatorom kawy ziarnistej wymagany będzie ekspres automatyczny, taki który zmieli kawę przed samym jej zaparzeniem. Jak zwykle, właściciele różnych ekspresów również zdołają z niej czerpać, lecz muszą zaopatrzyć się równocześnie w dobry młynek do kawy. Walorem kawy ziarniste jest to, że podczas przechowywania nie traci ona swojego aromatu. Kawa mielona może być stosowana w ekspresach kolbowych, przelewowych oraz modelu mokka.

Co więcej, co poniektóre ekspresy automatyczne również posiadają funkcję użycia kawy mielonej jako alternatywę ziaren. Kawa do ekspresu jest zmielona częstokroć na większe kawałki niż taka do parzenia „po turecku”. Większość kaw mielonych dostępnych w sklepach jest w stanie być też użyta w ekspresie. Negatywem kawy mielonej jest fakt, iż wręcz szczegółowo przechowywana po otwarciu opakowania, błyskawicznie gubi swój aromat. Kawa w kapsułkach jest to również kawa mielona.

Kapsułki są zrobione z metalu albo plastiku, przeto też wszelka porcja kawy jest hermetycznie a także próżniowo zapakowana i może być przechowywana bez względu bez utraty wartości smakowych. Wykorzystywane są tylko w wyjątkowych ekspresach kapsułkowych, co więcej prawie każdy sprzedawca ma własny kształt kapsułki, przeto nie moglibyśmy użytkować ich zamiennie.Powiązane słowa: