Jakie zabawki mają najlepszy wpływ na rozwój dzieci?

Z dużej liczby badań wynika, iż zabawki konstrukcyjne, takie jak klocki oraz pokrewne, doskonale stymulują rozwój dziecka. Ludzie, które za małolata bawiły się np. klockami Duplo posiadają zwykle lepiej rozwiniętą imaginacje przestrzeni, są bardziej cierpliwe i prędzej rozwiązują problematyczne kwestie.

Kiedy dziecko stawia jakąś budowlę według wytycznych musi popisać się sporą cierpliwością oraz determinacją w zmierzaniu do postawionych celów. Ponadto po skończeniu zabawy odczuwa przyjemność z osiągniętego celu, wyrabia w sobie poczucie kontroli, czego nie dają pozostałe zabawki Mikołów.

Natomiast gdy dzieciak konstruuje z klocków postacie oraz budynki bez ustalonego rozkładu, rozwija bardzo silnie swoją wyobraźnię przestrzeni, twórczość i inne cenne zdolności. Jeśli nasze dziecko uwielbia zabawiać się zabawkami konstrukcyjnymi należy oczywiście wspierać je w jego zamiłowaniu.

Wiele jednostek uważa, że zabawki nie są niezbędne dla rozwoju dziecka, bo zbyt limitują jego twórczość. Mimo iż jest w tym nieco prawdy, warto pamiętać, że pewne zabawki wykazują wręcz przeciwne działanie i potrafią nawet przyczynić się do spostrzeżenia wspaniałego geniusza naszego dziecka.Powiązane słowa: