Korniki w drewnie? Jak je pokonać?

Istotnym problemem właścicieli wybudowanych wiele lat temu domów są robaki w drewnie, zwalczanie korników, larwy żerujące w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, a dodatkowo pozostałe problemy związane z insektami. Szczególnie kolosalnym problemem okazują się korniki, które nierzadko uprzykrzają żywot właścicielom ścian i podłóg, do których użyto surowce zwanego drewno. Dowiedz się, w jaki sposób je pokonać.

Przede wszystkim warto posiadać taką wiedzę, iż korniki bywają ogólnie nie za często, jednak kiedy już się pojawią, mają możliwości, by w niewyobrażalnie szybkim tempie zniszczyć boazerię bądź wyprodukowaną z drewna podłogę. Wyglądem przypominają niewielkie chrząszcze, mają brązowy albo czarny koloryt skrzydełek. W drewnie zazwyczaj zagnieżdżają się również inne insekty, takie jak kołatki, spuszczele oraz miazgowce. One są podobnie niebezpieczne. Z uwagi na to, że te owady są niebywale drobne, trudno jest je rozpoznać, dlatego podejmując się samemu zabiegi zwalczające insekty w drewnie, w razie czego lepiej próbować bardziej uniwersalnych środków.

Szkodniki drewna zwalcza się preparatami kontaktowymi z stosowną penetracją oraz długim okresem trwania na powierzchni. Okazują się być to środki, które nie tylko zwalczają szkodniki, lecz też są niczym prewencja na to, by nie pojawiły się w przyszłości. Większość preparatów da się użytkować wykonując iniekcję, czyli wstrzykiwanie środka wewnątrz drewna. Poprzez to substancje czynne natychmiastowo docierają do szkodników i są bardziej skuteczne, mają błyskawiczne działanie.

Gdzie zwykle zasiedlają się korniki i pozostałe szkodniki drewna? Przez to, że w ostatnim czasie naturalne drewno na podłogach albo ścianach cieszy się mniejszym powodzeniem, a najnowszej technologii środki impregnujące są bardzo mocno działające, nie za często da radę zobaczyć je w nowych mieszkaniach. Atakują raczej stare domy.Powiązane słowa: