Korzyści, jakie można mieć paląc brykietem drzewnym

Brykiet drzewny najczęściej miewa formę nieregularnych bloków o różnorodnych ukształtowaniach i niewielkich rozmiarach. Zdaje się być to niejednokrotnie stosowane wyjście, z którego korzystają głównie właściciele domków jednorodzinnych. Lista zalet ogrzewania budynku brykietem jest bardzo długa, natomiast najważniejszą znich okazuje się być ekologia.

Korelacja brykietu na środowisko może być niedostrzegalny porównując z wpływem opalania węglem lub drzewem. Przede wszystkim nie wymaga korzystania z wyczerpywanych źródeł energii, ponieważ najczęściej posiada formę sprasowanych pod olbrzymim ciśnieniem kostek, które zostają zrobione z trocin oraz resztek drewna pozyskiwanych w wyniku jego obróbki. Podczas spalania nie tworzy związków azotu oraz siarki, co znakomicie oddziałuje na czystość powietrza, jednakże posiada również znaczący wpływ na kondycję komina. Co więcej wytwarza całkiem skromne ilości popiołu (3 kilogramy na 1 tonę brykietu), który dodatkowo jest w pełni naturalny, przeto zdołamy stosować go jako środek nawożący na trawniki i pozostałe roślinności. Aby jednak był tak korzystny dla ekologii, dobrze jest go sprowadzać od przetestowanych producentów. Na szczęście tych jest bardzo wielu – porządnej jakości brykiet warszawa udostępnia do sprzedaży w paru miejscach.

Kaloryczność brykietu może wydać się bardzo wysoka – wynosi w granicach 20 MH/kg, gdzie dzięki czemu da się porównywać w wyniku tego do węgla najwyższej jakości lub pelletu. Zarazem nietypowo przez długi czas się żarzy, podtrzymując ciepło, więc udaje się spalić go zdecydowanie mniejsze ilości aniżeli drewna bądź węgla, co obniża koszty. Łatwość rozpalania prowadzi do tego, że nie musimy do niego wykorzystać chemicznych rozpałek. Jedną z największych zalet brykietu jest mimo wszystko taka, że potrzebuje bardzo malutko miejsca w kotłowni i nie wydaje się być brudząca.Powiązane słowa: