Krzaki ogrodowe, które ceni wielu

Wiosenne krzewy ogrodowe coraz częściej doceniamy. Niejeden zaczyna kwitnąć naprawdę wcześnie, w skutek czego zdają się być najdoskonalszym sposobem na pozbycie się smutków, które dopadły nas zimą. Dowiedz się, jakie krzewy ogrodowe kupić, by być w stanie cieszyć się wyjątkowymi, najlepiej prezentującymi się kwiatami.

Najpowszechniejszym krzewem ogrodowym, który zakwita zdecydowanie wczesną wiosną okazuje się być forsycja. Jej malutkie, żółte kwiaty pojawiają się niezwykle licznie na długich, lekko wiotkich pędach. Kapitalnie wyglądają we wszystkich ogrodach – to jedna z niewielkiej grupy roślin o nasyconym odcieniu żółtego koloru. Dodatkowo zdaje się być bardzo łatwa w uprawie – nie postuluje o nawożenie, świetnie toleruje suszę i bardzo niskie temperatury.

Następny krzak godny uwagi to migdałek. Kwiaty nie sposób dostrzec już w kwietniu, znacznie wcześniej niż liście. Niebywale gęsto oblepiają gałązki, w wyniku czego kapitalnie się prezentuje. To niewielki krzew, zwykle występuje w formie piennej, zaszczepiony na niewielkim pniu. Migdałki nie podtrzymują kwiatów nazbyt przez długi, lecz z pewnością warto, bo przez te kilkanaście dni to niesamowity dla oczu widok. Dodatkowo krzew prezentuje się niezwykle ślicznie nawet po okresie kwitnienia.

Nie inaczej niewiarygodny widok zapewni ci posadzenie w ogrodzie magnolii. Jej ogromne, przepiękne kwiaty w odcieniach różu zachwycają każdego. Magnolia mimo wszystko potrzebuje trochę więcej uwagi – bo lubi kwaśne podłoże, trzeba regularnie podlewać ją nawozem o działaniu zakwaszającym albo miewającym nie za duży poziom pH. Warto dodać, może być minimalnie bardziej podatna na zimno, w okresie jesiennym zaleca się więc otulić ją naprawdę dokładnie agrowłókniną lub w inny sposób ochronić przed zimnem. Inaczej do innych krzewów, magnolia może osiągnąć totalnie ogromne rozmiary.Powiązane słowa: