Krzaki ogrodowe- są takie, które z pewnością ozdobią to co zechcesz

Kwitnące krzaki ogrodowe mają niemałe powodzenie, prawdopodobnie w związku z tym, iż są mniej skomplikowanew uprawie niż większość kwiatów. Szybko rosną, zazieleniając ogród przez cały rok, a dodatkowo kiedy kwitnie to najlepiej prezentująca się ozdoba, jaką możesz sobie wyobrazić. Warto poznać najpiękniejsze krzewy ogrodowe, które świetnie mogą rosnąć w ojczystym klimacie.

Najbardziej znane i równocześnie przez wiele osób zwane są najpiękniejszymi są magnolie, które wyróżniają się uroczymi kwiatami w białym lub różowym kolorze. Kwiaty pojawiają się wiosną i niestety nie utrzymują się zanadto długo, jednak, aby zobaczyć kwitnącą magnolię warto poczekać. Są nad wyraz nieskomplikowane w uprawie, chociaż postulują stosownego dostarczania nawozów i utrzymywania zakwaszonego poziomu pH. Gdy już przekwitną rosną na nich ładne, długie i mocno wybarwione ulistnienie.

Kolejny krzew ogrodowy, który powinien mieć oddaną uwagę to wawrzynek wilcze łyko. Jest to krzew o w sumie delikatnych, lecz wartych zachwytu kwiatach w odcieniu jasnofioletowym. Krzew rzadko ma więcej niż 1 metr wzwyż, w skutek czego będzie odpowiedni nawet do mniejszych ogrodów oraz zakątków. Nie jest tym, który jest problemowy w uprawie, a ze względu na niskie wymagania, będą mogły być także uprawiane przez ogrodników-amatorów.

Do znanych krzewów ogrodowych należy też migdałek. Jest to nieduży krzew w formie piennej – zaszczepiony na pniu śliwki ałyczy prezentuje się jak drobne drzewko. Wytwarza mnóstwo wiotkich gałązek, rozchodzących się promieniście, które wczesną wiosną – nieraz już pod koniec marca oblepione są sporą ilością kwiatów w różowym kolorze. To naprawdę zachwycająca roślinność, która niesamowicie będzie wyglądać w każdym ogrodzie.Powiązane słowa: