Magnolie, które możesz kupić do ogrodu bez żadnych obaw

Magnolie w trakcie kwitnienia to stosowne ozdoby każdego ogródka. W sumie drzewa są wyjątkowo ozdobne, a wspaniałe, a do tego niemałe kwiaty rozwijające się na nieraz bezlistnych pędach, jeszcze jedynie potęgują ich urok. Oczywiście w naszych warunkach klimatycznych nie wszystkie odmiany magnolii nadaje się do uprawy. Naprawdę wielokroć bowiem bywa, iż nie są one w stanie wytrzymać temperatur poniżej zera. Jakie zatem gatunki magnolii mogą być umiejscowione w posiadanych przez nas ogrodach?

W większości przydomowych ogrodów najświetniej lepiej wypadną się niższe odmiany magnolii, które miewają wysokość od 2,5 do 5 metrów. Najbardziej popularna z grupy zda się być Magnolia soulangeana, czyli magnolia pośrednia. Odmiana ta charakteryzuje się ogromnymi kwiatkami w odcieniach bieli i różu, które zakwitają przed pojawieniem się liści. Aczkolwiek nawet będąc bez liści, drzewko wygląda dekoracyjnie ze względu na naprawdę ciekawy kształt gałęzi. Jest to również niebywale przyjazna dla portfela magnolia, gdyż magnolia cena sadzonki z doniczki mieści się w okolicach 40 zł.

W małych terenach ogrodowych zdadzą egzamin także karłowe odmiany magnolii, które zdobywają maksymalnie 2,5 m wzwyż. Najczęściej sięga się po odmiany takie jak: Magnolia liliflora, czyli magnolia purpurowa i Magnolia stellata, czyli magnolia gwiaździsta.

Magnolia purpurowa, jak jej nazewnictwo samo już mówi, ma ciemno purpurowe i bardzo wyraziste kwiaty kształtem przypominające kielichy. Kwitnie niezwykle obficie i zjawiskowo. Bywa też, że zakwita dwukrotnie w ciągu sezonu.

Magnolia gwiaździsta charakteryzuje się niemałymi kwiatami, które mogą dochodzić do nawet 15 cm średnicy. W zależności od odmiany kwiaty mogą mieć zabarwienie od białego do purpurowoczerwonego. Mimo to kwitną one zaledwie raz i w dodatku niczym przez chwilkę odnosząc się do magnolii purpurowej.Powiązane słowa: