Najlepsze rasy psów

Gdy chcesz mieć psa, masz w domu najmłodsze pociechy przedstawiamy parę fantastycznych ras psów najwięcej przyjaznych człowiekowi. Są wśród nich owe, które zdołają chronić, bawić się z dziećmi. Moglibyśmy je szybko szkolić w zależności od swoich potrzeb.

Beagle - rasa stworzona do łowiectwa, a więc musimy nie zapominać, iż jest to pies czynny, skory do włóczęgostwa. Gdy jesteś jednostką aktywną i posiadasz pełen dzieciaków dom to takiego typu rasa jest zdecydowanie dla was. Bardzo inteligentne, a więc chętnie i pospiesznie się uczą. Nie pożąda szczególnej pielęgnacji z racji krótkiej sierści. Owczarek szkocki długowłosy - kiedy nie mamy nijakiego doświadczenia z psami to dobra rasa dla nowicjuszów. Z natury grzeczny, niemal nigdy nie wykazuje agresji, a wobec obcych jest nieufny. Energiczny, wesoły a także skory do rozrywki plus pracy.

Kocha sporo przestrzenności i ruchu, lecz aklimatyzuje się również w mieszkaniu. Towarzyski, nie lubi niesamowicie długo pozostawać w samotności, szybko przywiązuje się do współlokatorów. Charcik włoski - jest to ostatnimi czasy jedna z najmniejszych odmian chartów. Charcik włoski jest bez kwestionowania inteligentnym a ponadto strasznie uczuciowym psem, potrafiącym mocno przywiązać się do swojego opiekuna. Wszelakie psy wywodzące się z takiej rasy to łaskawe oraz aktywne stworzenia żyjące przeważnie w pełnej zgodzie z wszystkimi innymi zwierzętami zamieszkującymi z nimi pod jednym dachem. Z tego też aspektu jest to pies nadający się do trzymania w mieszkaniu czy może domu.

Owczarek niemiecki - najpopularniejsza rasa psów na świecie. Wierny przyjaciel, wzorowy pies policyjny a także wojskowy, świetny stróż i obrońca. Jest strasznie inteligentny i równocześnie kochający. Ma silny charakter z jednoczesną uległością i posłuszeństwem wobec właściciela.Powiązane słowa: