Najpiękniejsze krzewy ogrodowe

Kwitnące krzewy ogrodowe mają niemałe powodzenie, być może w związku z tym, że są prostszew uprawie aniżeli większość kwiatów. W mgnieniu oka rosną, zazieleniając ogród przez całe 12 miesięcy w ciągu roku, a dodatkowo gdy jest jej czas kwitnienia to najpiękniejsza dekoracja, jaką zdołasz sobie wyobrazić. Poznaj najcudowniejsze krzewy ogrodowe, które dobrze wypadają w polskim klimacie.

Najpowszechniejsze i zarazem przez niemało osób nazwane najpiękniejszymi okazują się być magnolie, które wyróżniają się uroczymi kwiatami w białym lub różowym kolorze. Kwiaty pojawiają się wiosną i przy tym nie utrzymują się zbyt długo, pomimo tego na widok kwitnącej magnolii opłaca się czekać. Okazują się być niezwykle proste w uprawie, choć postulują należytego nawożenia i utrzymywania zakwaszonego poziomu pH. Gdy już przekwitną rosną na nich ładne, wydłużone i w intensywnych odcieniach wybarwione liście.

Kolejny krzew ogrodowy, który powinien mieć oddaną uwagę to wawrzynek wilcze łyko. Jest to krzew o dość drobnych, ale zachwycających kwiatach pokolorowanych na jasny fiolet. Krzewina tylko raz po raz przekracza 1 metr wysokości, dzięki czemu będzie odpowiedni nawet do mniejszych ogrodów oraz zakątków. Nie jest sprawiającym trudności w uprawie, a ze względu na niskie wymagania, mają możliwość być też poddawane uprawie przez ogrodników-amatorów.

Do popularnych krzewów ogrodowych zalicza się także migdałek. Jest to niewielki krzew w formie piennej – zaszczepiony na pniu śliwki ałyczy prezentuje się jak małe drzewko. Wytwarza multum delikatnych gałązek, rozchodzących się promieniście, które wczesną wiosną – czasami już pod koniec marca oblepione są licznymi kwiatami zabarwionymi na różowo. To zdecydowanie zachwycająca roślinność, która niesamowicie prezentuje się w każdym ogrodzie.Powiązane słowa: