Nowy zawód – konsultant LEED

Na rynku pracy, z roku na rok, odszukają się co raz to odkrywcze zawody. Jednym z nich staje się konsultant LEED. System LEED został wytworzony w 1998 roku w USA. Na polskim rynku dopiero rozpoczyna się pokazywać. Zwięźle definiując, jest to system oceny budynków, jednakowo mieszkalnych oraz handlowych. Wykorzystuje on parę kryteriów.

Jeśli pragniemy ubiegać się o certyfikat, powinniśmy rozpocząć działać już na etapie projektowania. I w tym miejscu potrzebna jest pomoc wspomnianego wcześniej konsultanta. Wspomoże on nabyć jak najwyższą ilość punktów, niezbędnych do umożliwienia certyfikacji. Konsultant uczuli, jakież wymagania są konieczne i bez, których nie możemy się obejść.

Do spełnienia jest osiem punktów: - zrównoważona lokalizacja, - efektywne skorzystanie zapasów wodnych, - atmosfera i energia, - pokłady plus materiały, - otoczenie wewnętrzne, - innowacyjność projektu, - priorytety regionalne. Jeśli takiego rodzaju pojęcia są ci bliskie i dobrze znane, rozpatrz się nad ukończeniem kursu konsultanta. Profesja ta w naszym kraju jest niezwykle mało popularny. Gwarantuj ci to łatwiejszy start. Nie będziesz musiał zabierać udziału w wyścigu szczurów a ponadto udowadniać, iż jesteś wspanialszy aniżeli starzy wyjadacze.

Zatroszcz się o świetna wiedzę a także ruszaj w drogę poszukiwać konsumentów. Pamiętaj, iż jedna osoba zadowolona z twoich usług, poleci cię kolejnym. Lecz podobnie pospiesznie rozchodzą się niedobre opinie. Zatem w żadnym wypadku nie wolno ci zezwolić sobie na błąd. Jeżeli pilnie podejdziesz do wykonywanych obowiązków, zdołasz stać się liderem w tym zawodzie. Pozostali zaczną przychodzić do ciebie nie tylko po porady powiązane z certyfikacją, ale również po szkolenia. Być może z czasem przekwalifikujesz się też na trenera zawodu.Powiązane słowa: