Ogrzej wnętrze w znany sposób

Technologia non stop podąża naprzód i stare, pospolite w tej chwili rozwiązania okazują się być non stop zamieniane na inne. Są aczkolwiek tego typu działania, które pozostają ,,świeże" i mimo upływu lat są stale na topie. Jednym z takowych zdają się być piecyki wolnostojące, inaczej określane jako „kozy”.

Estetyczne i przydatne
Wolnostojące piece kominkowe montuje się w naszych domkach od wielu, wielu lat. To nie powód do dziwu – zdają się być niedużym obciążeniem dla naszego budżetu, zajmują niewiele miejsca w pomieszczeniu, nie wymagają skomplikowanych instalacji a ponad to – zdają się być niebywale efektowne i estetyczne. Uwzględniając to na jaki kusimy się styl wnętrza, jesteśmy w stanie przebierać między tradycyjnymi kozami żeliwnymi lub kaflowymi, dopasowującymi się do tradycyjnych wnętrz oraz domków letniskowych i nowoczesnych projektów, idealnie współgrających z pełnymi futuryzmu i minimalizmu wnętrzami. Sama konstrukcja piecyków jest taka sama od lat. Zdaje się być to małe palenisko w obudowie, przeważnie na wysokich nóżkach, wyposażone w przewód kominowy, który wypadałoby wypuścić na zewnątrz (na przykład wprowadzić do przewodu kominowego w naszym domu). Piecyk konstruuje się w ten sposób, by uzyskać maksymalną wydajność cieplną przy kompaktowych wymiarach. Zazwyczaj piece kominkowe opalane są węglem, choć da się nabyć modele opalane węglem lub pelletem.

Dlaczego „koza”?
Nieustająca sława wolnostojących kominków to wynik ich prostoty i posiadania wielu zalet. Dzięki kompaktowym rozmiarom są znacznie tańsze od innego typu kominków. Ponadto, pozwalają na szybkie oraz efektowne dogrzewanie wnętrza, szczególnie w przejściowych porach roku. Moc grzewczą urządzenia da się dopasować do wielkości wnętrza i swych potrzeb. Przyjmuje się, iż 1 kW mocy nominalnej pieca wystarcza do ogrzania mniej więcej 10 m2 powierzchni pokoju.Powiązane słowa: