Ogrzewaj kąty tradycyjnie

Technologia non stop podąża naprzód i stare, tradycyjne rozwiązania zdają się być cały czas zamieniane na inne. Istnieją aczkolwiek takie rozwiązania, które pozostają ,,świeże" i mimo upływu lat zdają się być ciągle powszechne. Jednym z nich zdają się być piecyki wolnostojące, inaczej określane jako „kozy”.

Pełne klasy i przydatne
Wolnostojące piece kominkowe instaluje się w naszych domach od wielu, wielu lat. To nie powód do dziwu – zdają się być niedużym obciążeniem dla naszego budżetu, chcą otrzymać mało miejsca w pomieszczeniu, nie wymagają skomplikowanych instalacji a do tego – są niebywale dobrze prezentujące się i nie psujące klimatu z przyczyn estetycznych. Zważając na preferowany styl wnętrza, jesteśmy w stanie wybierać między tradycyjnymi kozami żeliwnymi bądź kaflowymi, które pasują do tradycyjnych wnętrz oraz domków letniskowych i nowoczesnych projektów, idealnie współgrających z pełnymi futuryzmu i minimalizmu pomieszczeniami. Sama konstrukcja piecyków jest taka sama od lat. Okazuje się być to małe palenisko w obudowie, zazwyczaj na wysokich nóżkach, wyposażone w przewód kominowy, który dobrze jest wypuścić na zewnątrz (choćby wprowadzić do przewodu kominowego w naszym domu). Piecyk konstruuje się w ten sposób, by uzyskać jak największą wydajność cieplną przy kompaktowych wymiarach. Przeważnie piece kominkowe opalane są węglem, aczkolwiek można nabyć modele opalane węglem lub pelletem.

Co sprawia, że polecana jest „koza”?
Nieustająca fama wolnostojących kominków wynika z ich prostoty i spełnienia wielu funkcji. Dzięki kompaktowym rozmiarom są znacznie tańsze od innego typu kominków. Do tego, umożliwiają szybkie oraz wykazujące dany efekt dogrzewanie wnętrza, szczególnie w przejściowych porach roku. Moc grzewczą urządzenia da się dobrać do wielkości wnętrza oraz swoich potrzeb. Przyjmuje się, iż 1 kW mocy nominalnej pieca wymagany jest do ogrzania około 10 m2 powierzchni pokoju.Powiązane słowa: