Pellet - dobry, by ogrzewać eko

do ogrzania domów jednorodzinnych Posiadane powodzenie zawdzięcza dwóm istotnym czynnikom – jest nieobciążający ekologii oraz nie obciążający aż tak naszego budżetu. A co więcej bardzo wygodny. Czy zdołasz chcieć więcej?

Pellet powoli rozpowszechnia się w całej Europie, tak samo ze względu na ekologiczny sposób pozyskiwania, jak i na niemałą wartość energetyczną -19 500 kJ/kg. Używanie pelletu to zatem niesamowity sposób, aby ogrzać dom niemal w chwilę, co więcej naprawdę wydajne, gdyż do utrzymania temperatury można zużyć go mniej. Pozwala również na zminimalizowanie uciążliwości czyszczenia w piecu, albowiem jest to czysty materiał opałowy i daje bardzo małą ilość popiołu – 0,5%. Zarazem popiół ten można użyć i nie musimy dokonywać zapłaty za jego wywózkę na wysypisko – ma taki wpływ jak najlepszej jakości nawóz do trawnika. Poprawnie przygotowany pellet nie wytwarza też dwutlenku węgla.

Towar ów jest zrobiony z trocin drzewnych, więc można określić za paliwo wytwarza się nie zmniejszając zasobów naturalnych. To po prostu odpad z tartaków i innych firm przetwarzających drewno. Aby pomimo tego być w stanie cieszyć się tymi niepodważalnymi plusami, chciej skierować uwagę na to, że powinien być kupiony w znanej nam firmie. Jest ich bardzo wiele, kiedy chodzi o materiały opałowe oraz pellet kwirynów oferuje niezwykłą jakość.

Pellet bardzo bez problemów się rozpala i spala się proporcjonalnie, oddając ogrom ciepła. Jest to spowodowane tym, że ma on postać malutkich bryłek, które powstają ze sprasowanych trocin. Ich długość nie jest większa niż 2-3 centymetrów.Powiązane słowa: