Pierwsza wizyta dziecka u dentysty?Spokojnie!

Stomatolog, ile historii z nim na czele słyszałeś.. Wizyta u stomatologa zdaje się być pełna stresu dla dorosłych, a co tu mówić dla najmłodszych. Jest to jednak coś nie do ominięcia, nawet gdy dzieciaczek nie ma ubytków, powinien regularnie oglądać stan swego uzębienia. Stosownie zorganizowana nie musi być dla najmłodszych czymś strasznym.

Przede wszystkim znajdź odpowiedniego stomatologa. Jak wiemy oznacza to zarówno, że jego prezencja powinna być przyjemna, jak i to, że jego gabinet winien być dostosowany do maluchów. Jeśli wstukasz w wyszukiwarkę „dentysta torun”, na pewno odszukasz odpowiedni gabinet, który zdaje się by przyjazny dla najmłodszych. Takie gabinety pozwalają dzieciom na to, by miały gdzie się pobawić, podają im gaz rozweselający i nieraz pozwalają na wybranie „plasteliny”, czyli kolorowej plomby.

Dzieciaki zaleca się także przygotować do wizyty stosownie wcześniej. Najważniejsze to nie zapominaj – nie nastraszaj go. To znaczy nie wypada szeptać mu, że gdy nie umyje zębów, będzie musiał iść do stomatologa, bo będzie mu się kojarzyć z niemiłymi konsekwencjami. Nie przekazuj maluchowi również własnego strachu – nie mów, że przeraża Cię stomatolog, że to będzie bolało. Za to porozmawiaj z malcem o wizycie. Przydałoby się pobawić się w leczenie plastelinowych zębów. Wyjaśnij dziecku, iż będzie musiało pokazać pani albo panu ząbki i przećwiczcie kilka zabawnych min, w których będzie je dobrze widać.

Wizyta u stomatologa dla malca może okazać się wspaniałą przygodą. Jeśli tylko nie przekażesz dziecku swojego strachu – podejdzie do niej z ciekawością typową dla mającego te parę latek. Dzięki temu na przyszłość może nie będzie mieć żadnych dylematów z tym, by dbać problemów z dbaniem o piękny uśmiech.Powiązane słowa: