Pierwsza wizyta z maluchem u dentysty

Stomatolog, ile historyjek z nim na czele dotarło do Ciebie.. Wizyta u stomatologa może być pełna stresu dla dorosłych, a co tu mówić dla maluchów. Jest to aczkolwiek coś nie do ominięcia, nawet gdy maluch nie posiaduje ubytków, powinien regularnie sprawdzać stan swego uzębienia. Odpowiednio zorganizowana nie będzie musiała być dla maluchów czymś strasznym.

Pierwsze to znajdź odpowiedniego dentystę. Oczywiście oznacza to zarówno, iż jego prezencja powinna być miła, jak i to, iż jego gabinet winien być dostosowany do najmłodszych. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę „dentysta torun”, z pewnością natrafisz na stosowny gabinet, który jest przyjazny dla najmłodszych. Takie gabinety umożliwiają dzieciom na zabawę, podają im gaz, który rozwesela i często dopuszczają do tego, by wybrał ,,plastelinę", czyli kolorową plombę.

Dzieciaki zaleca się także przygotować do wizyty odpowiednio wcześniej. Najważniejsze to nie zapominaj – nie strasz go. To znaczy nie wypada szeptać mu, iż gdy nie umyje zębów, będzie zmuszony udać się do dentysty, bo będzie mu się kojarzyła z niemiłymi konsekwencjami. Nie przekazuj malcu również swego strachu – nie mów, że przeraża Cię stomatolog, iż to będzie bolało. Za to porozmawiaj z maluchem o wizycie. Dobrze będzie pobawić się w leczenie plastelinowych zębów. Wytłumacz dziecku, że będzie musiało pokazać pani albo panu ząbki i pobawcie się w robienie dziwnych min, w których będzie je dobrze widać.

Wizyta u stomatologa dla malca może okazać się wspaniałą przygodą. Jeśli tylko nie oddasz dziecku swegostrachu – podejdzie do niej z ciekawością typową dla mającego te parę latek. Dzięki temu na przyszłość może nie będzie mieć żadnych dylematów z tym, by dbać problemów z dbaniem o piękny uśmiech.Powiązane słowa: