Pnącza do niebywałej prezencji do Twojego ogrodu

Najlepiej prezentujące się pnącza ogrodowe to te, które przechodzą okres kwitnienia bujnie, rosną w ekspresowym tempie i wypuszczają sporą ilość listków. Ich podstawowym plusem jest także to, że podtrzymują kurz oraz przyciszają hałas. Dlatego opłaca się zasiedlić je w własnym ogrodzie, gdyż dadzą radę się zmieścić na na niedużej przestrzeni i pięknie go udekorują.

Jakie więcistnieją najpiękniej wyglądające pnącza kwitnące do ogrodu?

Na pierwszym miejscu będzie bez zaprzeczania powojnik. Można nazwać go jednym z najpopularniejszych pnączy o niezwykłych kwiatach, kwitnących w porze roku zwanej lato. Można wyróżnić jego liczne odmiany, które zachwycają różnorodnością kwiatów, ale jednocześnie rozmiarów. Powojnik najlepiej rośnie w miejscu, gdzie jego pędy znajdują się w miejscu nasłonecznionym, a ziemia naokoło korzeni jest zacieniona. Dlatego często proponuje się, aby położyć na nią kompostem. Powojniki lubią ziemię użyźnioną i próchniczą. Muszą mieć też stosowną podporę, by się po niej wspinać. Najczęściej proponowanymi odmianami powojników są Jackman, Kardynał Wyszyński oraz Clematis vitalba.

Kolejnym pięknie przechodzącym okres kwitnienia pnączem zda się być milin amerykański. Charakteryzuje się on niemałymi i pięknymi kwiatami, które kwitną od lipca do września. W zależności od odmiany kwiaty te mogą pojawić się zabarwione na pomarańczowo, czerwono bądź żółto. Najświetniej im się rośnie na stanowiskach słonecznych i ciepłych, na żyznej i pełnej wilgoci ziemi. Miliny zdołają zdobyć od 6 do 10 metrów w górę. Zanim przyjdą mrozy opłaca się przykryć ich bliskie ziemi części, albowiem jest taka możliwość, że dojdzie do przemarznięcia. Najlepiej polskie zimy znosi odmiana Ursynów.

Ostatnim o którym warto wspomnieć jest wiciokrzew. Wyróżnia się on obfitym kwitnieniem oraz słodką i do tego intensywną wonią kwiatów. Jest wyjątkowo łatwy w uprawie, ponieważ nie ma szczególnych wymagań glebowych i nie musi być skracany.Powiązane słowa: