Po czym poznać owady i szkodniki drewna?

Owady w drewnie to nie dość spory problem. Bywają uprzykrzające nam życie i męczące, ponadto są w stanie doprowadzić do niemałych szkód w konstrukcji dachu, który jest drewniany drewna. Na dodatek trudno je spostrzec w drewnie oraz znaleźć konkretne dane na ich temat . Owady w drewnie, firma dezynsekcyjna , gazowanie drewna, spuszczel pospolity, kołatek domowy, dezynsekcja mikrofalami, korniki w drewnie, robaki oraz mącz – to skomplikowany, by wyszperać trafne wyjście z tej opresji w Internecie, bo każde ze słów i opcje są wstanie mieszać się oraz łączyć. Z tego powodu dajemy kilka przydatnych podpowiedzi, jakie szkodniki drewna mogły zaatakować twoje mieszkanie.

Korniki w drewnie domowym zdarzają się stosunkowo niezbyt często, mimo to to najbardziej znane szkodniki drewna. Nie przesadnio często są w stanie przecisnąć się przez zaimpregnowane części, tym bardziej, że wymaga niemało miejsca, gdyż żerując tworzy niewiarygodnie długie korytarze, przez co deski podłogowe oraz krokwie czy inne elementy konstrukcyjne domów przeważnie ich nie interesują. Za to dokładnie te elementy przeważnie zasiedlają dwa inne szkodniki drewna: spuszczela pospolitego i kołatka domowego. Jeżeli twoje drewno nosi ślady szkodników, to możliwe, iż któryś z 2 gatunków zechciał u ciebie zamieszkać.

Spuszczele są spłaszczone, ich długość wynosi mniej więcej 2-3 centymetrów. W skutek tego są doskonale wpadające w oczy, chociaż mają buro-brązowy kolor drewna. Kołatki jednakże – drugi powszechny gatunek szkodników drewna – mają kształt niewielkich chrząszczy, lecz gołym okiem trudno to dostrzec, bo są minimalne – miewają ledwo co kilka milimetrów długości. Szkodniki te często żerują w domach z tego powodu, iż potrafią przeniknąć w głąb drewna przez zaimpregnowaną warstwę, zatem pozostawiają wielkie spustoszenie. Zmiany na drewnie są widoczne dopiero po znacznym czasie, na początku żerowania może być trudno zauważalna.Powiązane słowa: