Pociecha u dentysty - kiedyś musi być ten pierwszy raz

Dentysta, ile historyjek z nim na czele słyszałeś.. Wizyta u dentysty bywa stresująca dla dorosłych, a co dopiero dla nieletnich. Jest to jednakże sprawa istotna, nawet gdy malec nie posiaduje ubytków, powinien cyklicznie oglądać stan swego uzębienia. Właściwie zorganizowana nie będzie musiała być dla milusińskich czymś strasznym.

Przede wszystkim wyszperaj odpowiedniego stomatologa. Oczywiście oznacza to zarówno, że jego aparycja powinna być przyjemna, jak i to, iż jego gabinet powinien być przystosowany do maluchów. Jeśli wstukasz w wyszukiwarkę „dziecięcy dentysta torun”, na pewno natrafisz na stosowny gabinet, który jest przyjazny dla najmłodszych. Takie gabinety pozwalają dzieciom na to, by miały gdzie się pobawić, psikają im gaz, który rozwesela i nieraz dopuszczają do tego, by wybrał ,,plastelinę", czyli kolorową plombę.

Dzieciaki rozsądnie jest też nastawić na wizytę odpowiednio wcześniej. Przede wszystkim – nie strasz go. To znaczy nie nawołuj, iż jeśli nie umyje zębów, będzie musiał iść do stomatologa, bo będzie mu się kojarzyła z niemiłymi konsekwencjami. Nie daj poznaj swego maluchowi także własnego strachu – nie mów, że boisz się stomatologa, że to będzie bolało. Zamiast tego porozmawiaj z maluchem o wizycie. Przydałoby się pobawić się w leczenie plastelinowych zębów. Wytłumacz dziecku, że będzie musiało pokazać pani lub panu ząbki i przećwiczcie kilka zabawnych min, w których będzie je dobrze widać.

Wizyta u stomatologa dla malucha może okazać się wspaniałą przygodą. Jeśli tylko nie ujawnisz potomkowi swojego strachu – podejdzie do niej z ciekawością typową dla mającego te parę latek. Dzięki temu na przyszłość może nie będzie mieć żadnych dylematów z tym, by dbać problemów z dbaniem o piękny uśmiech.Powiązane słowa: