Pociecha u dentysty - kiedyś musi być ten pierwszy raz

Stomatolog, ile historii z nim w roli głównej dotarło do Ciebie.. Wizyta u stomatologa może być stresująca dla dorosłych, a co tu mówić dla maluchów. Jest to jednakże konieczność, nawet jeśli dzieciaczek nie posiaduje ubytków, powinien regularnie oglądać stan swego uzębienia. Właściwie zorganizowana nie powinna być dla naszych pociech czymś strasznym.

Przede wszystkim wyszperaj odpowiedniego dentystę. Jak wiemy oznacza to zarówno, iż jego prezencja powinna być miła, jak i to, że jego gabinet powinien być dostosowany do dzieci. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę „dziecięcy dentysta torun”, na bank odszukasz odpowiedni gabinet, który zdaje się by przyjazny dla najmłodszych. Takie gabinety pozwalają dzieciom na to, by miały gdzie się pobawić, podają im gaz, który rozwesela i często pozwalają na wybranie „plasteliny”, czyli kolorowej plomby.

Dzieciaczki pożądane byłoby również przygotować do wizyty stosownie wcześniej. Najważniejsze to nie zapominaj – nie strasz go. To znaczy nie wypada szeptać mu, iż gdy nie umyje zębów, będzie zmuszony udać się do stomatologa, bo będzie mu się kojarzyła z przykrymi konsekwencjami. Nie daj poznaj swego maluchowi także swego strachu – nie zdradzaj, że przeraża Cię stomatolog, że to będzie boleć. Za to porozmawiaj z pociechą o wizycie. Przydałoby się pobawić się w leczenie plastelinowych zębów. Wytłumacz dziecku, iż będzie musiało pokazać pani lub panu ząbki i przećwiczcie kilka zabawnych min, w których będzie je dobrze widać.

Wizyta u stomatologa dla malucha może być totalną przygodą. Jeśli tylko nie przekażesz potomkowi swojego strachu – podejdzie do niej z ciekawością typową dla kilkulatka. Dzięki temu na przyszłość może nie będzie mieć żadnych dylematów z tym, by dbać problemów z dbaniem o piękny uśmiech.Powiązane słowa: