Posadź takie rośliny, które udekorują ogród!

Planując swój zakątek kwiatowy kto z nas nie marzy, by był on jak najbardziej kolorowy i ozdobny. Dlatego wybierając krzaki lub drzewa do naszego ogrodu powinniśmy się stosować do paru wytycznych. Dobrze byłoby, byśmy wybierali elementy flory, które kwitną obficie i wzbudzają zachwyt, a poza tym dysponują w ozdobne listki lub owoce, lub które wykazują inspirujący kształt korony lub pokrój.

Choć może się wydawać, iż są to ogromne żądania, jest kilka o owej specyfice roślinności które są z nimi zgodne i które w sumie każdy sklep ogrodniczy posiada w swojej ofercie.

Po pierwsze, niezwykle efektowne hortensje, które zachwycają wielkimi i wielobarwnymi kwiatami i które kwitną niezwykle obficie, szczególnie jeśli są raz do roku przycinane. Są one w sumie dosyć kłopotliwe w uprawie, gdyż są bardzo podatne na mróz, lecz już tego typu ich odmiany jak hortensje krzewiaste czy bukietowe, mają możliwość przezimować bez przykrywania. Kolejną świetnie wyglądającą bytującą w ogrodzie rośliną zda się być kalina koralowa. Jest ona rozłożystym krzewem, o luźnej koronie, który może zdobyć cztery metry wysokości. Główną jej ozdobą zdadzą się być kuliste kwiatostany, które przeobrażają się w cudowne kule kwiatów płonnych. Ponadto ozdobne zdadzą się być jeszcze liście kaliny – na wiosnę w jasnych odcieniach zieleni, jesienią przechodzą metamorfozę kolorytu na odcień purpury.

Odrębnym pięknym oraz interesującym krzakiem jest perukowiec podolski. Jest w stanie wykazywać on formę szerokiego krzewu bądź niskopiennego drzewa, które jest w stanie osiągnąć wręcz 5 metrów wysokości. Jego największą dekoracją są owocostany o puszystej fakturze, które zależnie od odmiany wykazują koloryt przypominający róż, purpurowy lub jasnozielony. Kwiaty perukowiec podolski ma nie budzące pozorów, ale jego liście ozdobią teren ogrodowy także jesienią, ponieważ zmieniają barwy wtedy na czerwono, żółto lub pomarańczowo. Ponadto zda się to być krzew bardzo łatwy w uprawie.Powiązane słowa: