Poszukując drewna do kominka

Wybór drewna kominkowego nie okazuje się być banałem, szczególnie dlatego, że w sprzedaży jest całe multum możliwości i gatunków drewna. Mimo wszystko coś takiego, jak perfekcyjne drewno do kominka nie istnieje – jest to wprawdzie być związane z twoimi preferencjami i potrzebami. Dowiedz się, na co musisz zwrócić uwagę, sięgając po drewno do kominka dla siebie.

Podstawą jest to, że, drewno lepiej, by nie było pełne wilgoci. Najlepiej wypadnie twarde i stosunkowo prawidłowo dosuszone, albowiem da radę się błyskawicznie rozpalać oraz najmniej dymiło. Adekwatnie spreparowane drewno to gwarancja, iż nie zatkasz komina substancjami smolistymi. Co ięcej drewno powinno być odpowiednio podzielone. Szczapki lepiej, by nie miały szerokości przekraczającej 20-30 centymetrów. Takie najlepiej przydają się podczas podkładania do kominka. Aczkolwiek zdołamy je też rozdrobnić na mniejsze cząsteczki, które lepiej przydają się podczas rozpałki. To powód, dla którego nie powinno się wkładać do kominka jakiegokolwiek drewna, zaś jedynie należycie przygotowanego. W tej sprawie rozsądnie jest zdać się na fachowców – firm, które oferują tego typu usługi okazuje się być niezwykle wiele. Gdy chodzi o drewno kominkowe kajetany mają kilka ciekawych opcji.

Opłaca się jednak posiadać wiedzę też, że drewno nie powinno mieć w sobie nazbyt dużej ilości kory. Jej obecność dobitnie niekorzystnie wpływa na wartość opałową drewna – ekspresowo się spala i zazwyczaj dymi. Z tego aspektu sporym

powodzeniem cieszy się grab, który posiada jej tylko 7%. Największy udział kory wykazuje dąb – może dochodzić nawet do 22%. Przedsiębiorstwa oferujące drewno kominkowe powinny skrupulatnie okorować drewno. Szczapki pozbawione kory wytwarzają także mniej dymu, jednak w tej kategorii zdecydowanie dominuje brzoza. Zarazem posiada bardzo przyjemny aromat.Powiązane słowa: