Pozwól sobie na zmiany! Posadź Hortensję Polar Bear!

Hortensje są ,,mieszkańcami" w naszych terenach ogrodowych już od setek lat. Ma to związek zapewne z ich niezwykłą aparycją, a zapewne z faktem, że niezawodnie i niekrótko kwitną. Naturalnie hortensje występują w Ameryce Północnej i Południowej i w Azji.

Hortensje bukietowe są roślinamiwieloletnimi i w sumie bez trudów się je uprawia, jeśli tylko da się im się odpowiednie warunki glebowe i należytą ilość światła. Lubią one żyzną glebę o niskim pH, która powinna być bez przerw wilgotna. Hortensja najświetniej będzie rosnąć na stanowisku słonecznym i ciepłym. Odmiana, która zdoła być wyróżniona najbardziej, będzie hortensja bukietowa Polar Bear. Jest to oryginalna odmiana, która posiada nietypowo ogromne kwiatostany. Mogą one osiągać nawet 40 cm długości. Polar Bear wyhodowana została w Holandii. Powstała w skutek krzyżówki dwóch odmian hortensji wiechowatych: Grandiflory oraz Limelight. Kwiaty tej odmiany są gdy zaczynają kwitnąć w odcieniach jasnej zieleni, by później przez dłuższy czas posiadać kolor biało-kremowy. U schyłku kwitnienia przechodzą metamorfozę koloru na jasnoróżowy. Polar Bear kwitnie wyjątkowo długo, bowiem od lipca do końca jesieni. Krzewy hortensji Polar Bear zdobywają zazwyczaj do 1,5 metra wysokości oraz do podobnej szerokości.

Absolutną zaletą tej odmiany jest jej dobitna mrozoodporność. Roślina ozdabia ogród też zimą, ponieważ jej zaschnięte kwiatostany pozostają na pędach i oproszone śniegiem wyglądają naprawdę dekoracyjnie. Jeśli marzy nam się Hortensja bukietowa Polar Bear cena sadzonki nie jest wygórowana. Wynosi przeważnie około 30 złotych. Warto zainwestować w jej zakup, ponieważ będzie doskonałą dekoracją naszych ogrodów, zwłaszcza posadzona w towarzystwie bylin bądź też wysokich traw.Powiązane słowa: