Pranie i czyszczenie

Pranie dywanów to rzekomo niezwykle prosta czynność. Wiedza jednak obrazuje, że ażeby skutecznie czyścić dywany musimy mieć rzetelną orientację na temat wyrobów z jakich są zrobione, a także znać rozmaitego typu sposoby oraz mieć odpowiednie środki chemiczne na usunięcie wszelkiego typu zabrudzeń.

Dywany i wykładziny o średnim stopniu zabrudzenia możemy skutecznie uprać w pralni stacjonarnej jak i u klienta w domu poprzez wyspecjalizowane firmy. Sposób, który stosowany jest do prania średnio zabrudzonych dywanów oznacza się metodą ekstrakcyjną oraz wyraża się tym, iż zamoczeniu ulega zaledwie runo dywanu, osnowa (spód dywanu) pozostaje kompletnie suchy.

Metoda ekstrakcyjna składa się z trzech zasadniczych etapów: 1) bardzo dokładne odkurzenie dywanu, związane z lekkim trzepaniem za pomocą elektro albo turbo szczotki. 2) nałożenie i wtarcie w głąb runa dywanu środków mających za zadanie rozpuszczenie wszelkich zabrudzeń. Środki takie nazywane są potocznie nazwą prespray. Zawsze są to bardzo mocne zasady o współczynniki PH od 11 do 13. 3) wypłukanie za pomocą sprzętu ekstrakcyjnego brudu rozpuszczonego w poprzednim etapie. Dywany, jakie są bardzo brudne zaleca się oddać do pralni stacjonarnej. Zezwoli to na poddanie ich niebywale dokładnemu czyszczeniu jakie oznacza się mianem „pranie na wskroś”. Tego rodzaju Czyszczenie dywanów Wrocław składa się przede wszystkim kąpieli dywanu w basenie ze środkiem piorącym.

Okres kąpieli dywanu w specjalistycznym basenie jest zależne przede wszystkim od stopnia zabrudzenia i typu surowca z którego dywan pozostał zrobiony. W trakcie kąpieli dywan zostaje poddany kilkakrotnemu szorowaniu za kwestią specjalnej szczotki. Po całościowym wyschnięciu dywany są znów odkurzane i przygotowywane do odbioru.Powiązane słowa: