Rośliny, które dasz radę uprawiać

Każdy kto posiada przy domku ogródek marzy o pięknych i kolorowych roślinach, które ozdobią jego ogródek, a jednocześnie będą łatwe w uprawie. Powinno się więc poszukiwać roślinności łatwych w pielęgnacji i nie potrzebujących oddania im zbyt dużo czasu i uwagi. Dobrze, aby zdały się być odporne na silne mrozy oraz mieć potrzebę zaledwie corocznego przycinania i usuwania chwastów. Które w związku z tym roślinności spełniają te wymagania?

Z pewnością rośliny krzewiaste zimozielone. Ich nazewnictwo wiąże sięz tym, iż ich liście nawet w sezonie zimowym są wciąż w kolorycie zieleni. Dzięki temu mają możliwość chronić inne roślinki w ogrodzie przed mocnym zimowym wiatrem. W związku z tym zdecydowanie sprawdzają się także jako rośliny na żywopłot i jako tło dla kwiatów w ogrodzie. Krzewy zimozielone zdają się być ponadto łatwe do wypatrzenia, ponieważ niemal każdy sklep ogrodniczy dysponuje nimi w proponowanej ofercie. Przynależą do nich berberysy, bukszpany, ognik szkarłatny oraz różanecznik.

Inną grupą nieskomplikowanych w uprawie roślin zdają się być byliny. Czarujące urokiem, a co więcej najmniej skomplikowane w uprawie są liliowce ogrodowe. Nie postulują one bowiem nadmiernego podlewania, gdyż ich system korzeniowy jest niezmiernie głęboki. Inna bylina – bergenia sercowata, jest tak niedobitnie wybredną roślinnością, iż zda się być usytuowana tak samo w słońcu, jak i w cieniu. Zdaje się być odporna na mrozy i posadzona, jest w stanie w jednym miejscu rosnąć przez dziesięć lat.

Kolejną grupą roślin na którą opłaca się postawić, jeśli nie dysponujemy zbyt sporą cząstką czasu na pielęgnacje roślin w ogrodzie, są drzewa liściaste i iglaste. Spośród liściastych najprostsze w uprawie zdają się być klony europejskie albo północnoamerykańskie. Z kolei wśród drzew iglastych zdołamy selekcjonować kształt, który najbardziej pasuje do naszego ogrodu. Najmniej opieki żądają świerki, tak samo kłujące jak i pospolite.Powiązane słowa: